ggg ggg

Radzymin zaprasza do udziału w weekendowej miejskiej grze terenowej – Odkryj tajemnice Bitwy Warszawskiej 1920!

Radzymiński magistrat zaprasza lubiących spacery i zagadki do udziału w grze terenowej „Bitwa o Radzymin”. Zabawa polega na podążaniu za wierszowanymi wskazówkami prowadzącymi do miejsc, w których zdobyte informacje pozwolą odczytać hasło końcowe. Na najszybszych czekają miłe niespodzianki!

 

fot7Uczestnicy gry plenerowej sami decydują o tym, kiedy rozpoczną quest, którego początek jest na Cmentarzu Poległych 1920 r. Stąd trasa prowadzi do kolejnych miejsc na terenie Radzymina, gdzie ukryto informacje niezbędne do odgadnięcia hasła końcowego. Ostatnim przystankiem na trasie questu jest cukiernia „Małgosia”. Wszyscy uczestnicy gry terenowej „Bitwa o Radzymin” otrzymają tam okolicznościowy stempel oraz będą mogli upamiętnić swój udział w grze wpisem do pamiątkowej Księgi Questu. Cukiernia „Małgosia” zaprasza także do kącika z okolicznościowymi wydawnictwami związanymi z Radzyminem.
Szacowany czas przejścia trasy questa: 75 minut. Do udziału w „Bitwie o Radzymin” wystarczy instrukcja ze wskazówkami, długopis lub telefon komórkowy z aplikacją.
Broszura gry terenowej „Bitwa o Radzymin” jest dostępna w trzech wersjach: papierowej, elektronicznej oraz aplikacji na Androida. Papierową wersję broszury z grą terenową „Bitwa o Radzymin” można otrzymać w następujących punktach: Urząd Miasta i Gminy Radzymin, pl. T. Kościuszki 2, Cukiernia „Małgosia”, ul. Konstytucji 3 Maja 2, Biblioteka Publiczna, ul. Konstytucji 3 Maja 15, ROKiS, al. Jana Pawła II 20 oraz w saloniku prasowym „Szpilka” na Starym Rynku.
W ubiegłą sobotę, 20 maja z nową grą miejską pod tytułem „Bitwa o Radzymin” zmierzyła się radzymińska młodzież. Tego dnia, jako pierwsza wyruszyła w trasę 25-osobowa reprezentacja radzymińskiego Klubu im. Armii Krajowej, złożona z uczniów obydwu gimnazjów pod opieką p. Władysława Kolatorskiego.
Następnie, punktualnie o godzinie 14:00 niezwykłą przygodę rozpoczęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłk pil. M. Pisarka pod opieką p. Grzegorza Jelenia, należący do szkolnego Koła Historycznego „Wiarus”. (Udział w grze realizowany był w ramach zajęć dofinansowanych z Funduszy Europejskich w ramach projektu „Szkoła równych szans” – edycja VI):
Poszukiwanie podpowiedzi do rymowanych zadań zamieszczonych w folderze gry rozpoczęliśmy od wizyty na Cmentarzu Żołnierzy Polskich 1920 roku. Wędrując wśród żołnierskich mogił, wczytując się w tajemnicze słowa poleceń, młodzi pasjonaci dziejów ojczystych, co chwilę zatrzymywali się by uzupełnić brakujące w instrukcji słowa oraz pokusić się o odgadnięcie hasła. Nie było to łatwe, dlatego też szukając potrzebnych informacji ruszyliśmy Drogą Golgoty Narodu Polskiego w kierunku centrum Radzymina. Idąc wśród żołnierskich krzyży bacznie szukaliśmy strzelców, którzy walczyli o nasze miasto razem ze Strzelcami Grodzieńskimi, Wileńskimi i Mińskimi. Kolejną rymowankę barwnie opisującą tamtą bitwę udało się nam rozwiązać przy pomniku, poświęconemu kolejarzom kolejki wąskotorowej, którzy narażając życie wspierali nasze oddziały pragnące odbić miasto z rąk bolszewickich. Ostatnie brakujące wyrazy odczytaliśmy z marmurowych tablic umieszczonych w kruchcie naszej Kolegiaty. Naszą wędrówkę szlakiem Bitwy Warszawskiej 1920 r. zakończyliśmy w przyjaznych progach cukierni „Małgosia”, gdzie czekały na nas słodkie orzeszki i przybicie pamiątkowego stempla zaświadczającego, że z sukcesem ukończyliśmy naszą przygodę z nowym miejskim questem. Warto było, dlatego zachęcamy wszystkich do udziału w tej miejskiej zabawie.
Uwaga! W najbliższy weekend, w dniach 27-28 maja, pierwszych 5 uczestników zabawy, którzy zgłoszą się z prawidłowym hasłem do cukierni „Małgosia” odbierze nagrodę – niespodziankę!

 

2 275 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Sołecki Piknik Rodzinny z okazji 630-lecia Nieporętu…

W sobotę, 13 maja na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Nieporęcie, odbył się pełen darmowych atrakcji Piknik Rodzinny, nawiązujący do...

Zamknij