ggg ggg ggg ggg

Sołecki Piknik Rodzinny z okazji 630-lecia Nieporętu…

W sobotę, 13 maja na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Nieporęcie, odbył się pełen darmowych atrakcji Piknik Rodzinny, nawiązujący do bogatej historii i wielowiekowych, bartniczych tradycji miejscowości.

 

fot1Nieporęcki Piknik Rodzinny, który rozpoczął się o godz. 15-ej, spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców i gości. Impreza odbywająca się na terenie Gminnego Ośrodka Kultury, nieopodal malowniczego brzegu Kanału Królewskiego oferowała mnóstwo nieodpłatnych atrakcji, zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych.
Licznie przybyłych uczestników powitała sołtys Nieporętu pani Halina Okońska oraz dyrektor GOK pani Bogusława Oksza – Klossi. Głos zabrał również wójt Nieporętu pan Sławomir Maciej Mazur. (Uroczysta inauguracja pikniku stała się również okazją do przekazania podziękowań za doskonałą współpracę z Gminnym Ośrodkiem Kultury dla nieporęckiej Policji na czele z panią komendant Anetą Wasiluk, Straży Gminnej i pani komendant Joanny Mizerskiej oraz dla Zarządu i strażaków OSP Nieporęt).
Po zakończeniu krótkiej części oficjalnej przyszedł czas na świetną zabawę w rodzinnej atmosferze. Motywem przewodnim pikniku były pszczoły, pszczelarstwo i miód, które przypominały zgromadzonym o bartniczych tradycjach Nieporętu, wzmiankowanego po raz pierwszy właśnie w tym kontekście już 630 lat temu. Wobec powyższego, uczestnicy imprezy mogli m.in.: skosztować miodu oferowanego na stoiskach, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie (wcielając się w rolę pszczółki), a nawet posłuchać specjalnie przygotowanych na okoliczność pikniku dwóch piosenek – „Piosenkę Rady Sołeckiej” oraz „W nieporęckim lesie”, do których słowa napisała p. Anna Gołębiewska, a które wykonała formacja „Nieporęckie Pszczółki” wraz ze „Strefą Szefa” przy wsparciu p. Bogusławy Segiet.
Mało tego, w trakcie pikniku rozstrzygnięto gminny konkurs plastyczny „Na najpiękniejszą pszczołę i najpiękniejszy ul (barć)”. Szacowne jury w składzie: Danuta Kos, Halina Okońska i Janusz Śliziński przyznało nagrodę za najpiękniejszą pszczołę (zwyciężyły Milena i Ola Zielińskie) oraz za najpiękniejszą barć (wygrała praca Mateusza Powały). Gratulując laureatom dodajmy, że tego dnia obok licznych plenerowych gier i zabaw dla najmłodszych, sporo interesujących rzeczy działo się także na scenie w sali GOK, gdzie wystąpiły m.in. zespoły: „Echo Nieporętu”, „Baletki”, „Bajlando Mini”, Bum Tarara, Hocki Klocki Show oraz Grupę „Iaido”, Karateków z Kątów Węgierskich. Można było także obejrzeć ciekawe spektakle i skecze w wykonaniu: Młodzieży 50 plus; Teatru Mimo Wszystko czy też Teatru Obrzędowego GOK w Nieporęcie. Natomiast w charakterze gwiazdy wieczoru wystąpił zespół „Aż po świt”, który zaprosił wszystkich do udziału w tradycyjnej „Zabawie na dechach”. Dodatkową atrakcję pikniku stanowiła wystawa archiwalnych zdjęć Nieporętu, marszobieg z nagrodami, ognisko z pieczeniem kiełbasek, a nawet możliwość krótkiego rejsu tramwajem wodnym po Kanale.
Słowem, organizatorzy pikniku, czyli: sołtys Nieporętu pani Halina Okońska, dyrektor GOK pani Bogusława Oksza – Klossi, Rada Sołecka, radni okręgu Nieporęt, Nieporęckie Stowarzyszenie Historyczne oraz druhowie OSP Nieporęt dołożyli wszelkich starań, aby każdy z uczestników, bez względu na wiek, mógł znaleźć coś interesującego dla siebie i tym samym bardzo miło spędzić sobotnie, majowe popołudnie oraz wieczór. Gratulujemy świetnej organizacji i życzymy kolejnych równie pomysłowych i udanych imprez!
/opr. R.L.;
foto: R.L.; GOK Nieporęt/

 

2 644 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Noc Muzeów w Ostrowi Mazowieckiej już za nami

Noc Muzeów w Ostrowi Mazowieckiej już za nami, a wraz z nią Święto Rotmistrza Witolda Pileckiego organizowane przez Muzeum Dom...

Zamknij