ggg ggg

Radzymin. 11 listopada (migawka) (13.11.2012)

Główny punkt oficjalnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Radzyminie, stanowiła uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny oraz okolicznościowy apel pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki.


Tegorocznemu nabożeństwu w Kolegiacie Radzymińskiej przewodniczył JE bp Kazimierz Romaniuk. Obok licznie zgromadzonych mieszkańców, uroczystości w Mieście Cudu nad Wisłą zaszczycili swą obecnością znamienici goście, wśród których znaleźli się m.in.: poseł Jacek Sasin, starosta wołomiński Piotr Uściński wraz z przewodniczącym Rady Powiatu Wołomińskiego Pawłem Solisem i wiceprzewodniczącą Martą Rajchert, a także burmistrz Wołomina Ryszard Madziar.


Wspólną modlitwę za Ojczyznę zwieńczyła uroczystość pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki z udziałem pocztów sztandarowych szkół i organizacji, oraz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Radzymina, Załubic, Rudy, Zawad, Mokrego i Nadmy. Tradycyjnym wyrazem hołdu, pamięci i wdzięczności dla pokoleń walczących o niepodległość Ojczyzny była ceremonia złożenia biało-czerwonych wiązanek kwiatów pod pomnikami Tadeusza Kościuszki i Wincentego Witosa. Radzymińscy strażacy oddali również hołd Braciom Dudzińskim – strażakom i żołnierzom Polskiej Organizacji Wojskowej, którzy w listopadzie 1918 roku stanęli na czele akcji rozbrajania Niemców w Radzyminie. W imieniu jednostki OSP Radzymin zapalono znicz na grobie rodziny Dudzińskich, pod tablicą upamiętniającą bohaterów wydarzeń sprzed 94-ech lat. Honoru tego dopełnił dh Dejan Misic.
/R.L./

1 904 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nie jest prawdą, że skrzydło radzymińskiej przychodni zdrowia będzie niszczało przez następne dziesięć lat! (13.11.2012)

W poprzednim numerze napisaliśmy o wyrażeniu zgody przez Radę Miejską w Radzyminie na dokończenie budowy niszczejącego skrzydła Przychodni Zdrowia. Treść...

Zamknij