ggg ggg ggg

Radni Powiatu Wołomińskiego nie złożyli ślubowania, ponieważ… Pierwsza sesja nowej kadencji została przerwana!!!

W miniony piątek, 28 listopada na mocy zarządzenia Komisarza Wyborczego miała się odbyć pierwsza sesja Rady Powiatu Wołomińskiego kadencji 2014-2018, podczas której świeżo wybrani radni mieli złożyć ślubowanie.

Ku zaskoczeniu większości, nie udało się jednakże spełnić tego podstawowego wymogu, ponieważ pierwsza sesja nowo wybranej Rady Powiatu Wołomińskiego została przerwana przez radnego – seniora Adama Łossana do dnia 22 grudnia br.
(Startujący z listy KW Platforma Obywatelska RP radny – senior, który zgodnie z prawem wyborczym jest jedyną osobą uprawnioną do prowadzenia obrad do czasu wyłonienia oficjalnego przewodniczącego, tuż po przywitaniu zgromadzonych zarządził…25-dniową przerwę!)
Radny Adam Łossan wykorzystując w tak nieoczekiwany sposób swoją funkcję, skutecznie sparaliżował funkcjonowanie nowo powołanej Rady Powiatu niemal na miesiąc. Trzeba bowiem mieć na uwadze fakt, że ceremonia złożenia ślubowania jest nie tylko momentem uroczystym, ale też ważnym ze względów formalnych. Dopiero po zaprzysiężeniu radny staje się faktycznie radnym. Wobec powyższego, z formalnego punktu widzenia powiat wołomiński na chwilę obecną nie ma Rady. Pytanie, czy w zaistniałej sytuacji nie dojdzie do wygaszenia mandatów i ogłoszenia nowych wyborów, bo najwyraźniej o to właśnie chodziło radnemu Adamowi Łossanowi?
W tym miejscu przypomnijmy, że rozkład sił w nowej Radzie Powiatu Wołomińskiego przedstawia się następująco: KW Prawo i Sprawiedliwość – 15 radnych, KW Platforma Obywatelska RP – 5 radnych, KW Mazowiecka Wspólnota Samorządowa – 6 radnych, KWW Jeden Powiat Centrum Samorządowe – 2 mandaty, KWW PS Wołomin – 1 mandat.
/opr. R.L./

2 066 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pierwsza sesja, pierwsze spięcie…

W miniony czwartek 27 listopada odbyła się inauguracyjna sesja nowej Rady Miejskiej w Radzyminie. Wśród zebranych na sali kierowników referatów...

Zamknij