ggg ggg ggg ggg

Przyszedł czas na budowę miejsc obsługi podróżnych przy Muzeum w Ossowie

W miniony poniedziałek, 24 października nastąpiło oficjalne wprowadzenie wykonawcy na teren budowy miejsc obsługi podróżnych przy ul. Matarewicza w Ossowie, gdzie powstaje Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku.

Umowa na budowę miejsc obsługi podróżnych przy
Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Ossowie została zawarta 14 października br.
W ubiegły poniedziałek przedstawiciele wykonawcy – firmy „Czystość S.J. – Szpańscy” z siedzibą w Wołominie, zostali oficjalnie wprowadzeni na teren budowy.
W spotkaniu wziął udział Starosta Adam Lubiak, który przypomniał, że „na realizację tej inwestycji Powiat pozyskał blisko 5 mln złotych z drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. – Natomiast w latach 2019-2020 zrealizowaliśmy przebudowę na całej długości od ul. Gen. Hallera w Turowie,
ul. Matarewicza w Ossowie, Kasprzykiewicza w Leśniakowiźnie. Inwestycja za ponad 20 mln została dofinansowana
w 80% ze środków Rządowego Programu Fundusz Dróg Samorządowych – podkreślił Starosta Wołomiński.
Inwestycja obecnie realizowana przez Powiat Wołomiński ma na celu zapewnienie nie tylko sprawnego dojazdu do Muzeum w Ossowie, ale także stworzenie m.in. 60 miejsc parkingowych.
/opr. KW/

497 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Odznaczenie Państwowe dla prof. Roberta Gajdy

W dniu 21.10.2022 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie Wojewoda Mazowiecki wręczył prof. Robertowi Gajdzie Srebrny Krzyż Zasługi. W ustnym...

Zamknij