ggg ggg

Przygotowanie placówek oświatowych do rozpoczęcia roku szkolnego

Dziś rozpoczyna się nowy rok szkolny. W związku z sytuacją epidemiczną panującą na terenie kraju będzie on znacząco różnił się od poprzednich.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Państwa dzieci placówki oświatowe, dla których organem prowadzącym jest Gmina Tłuszcz przygotowały szereg procedur związanych z bezpiecznym przebywaniem na terenie obiektów.
Decyzją Burmistrza Tłuszcza Pawła Bednarczyka wszystkie placówki oświatowe zostały poddane szczegółowej dezynfekcji, którą wykonali strażacy z OSP Chrzęsne.
Wszystkie powierzchnie na terenie szkoły, w szczególności sale lekcyjne, korytarze, stołówki i toalety będą na bieżąco dezynfekowane.
Przed wejściem do szkoły oraz na korytarzach zostaną umieszczone pojemniki z płynami dezynfekującymi.
Uczniowie powinni pamiętać o jak najczęstszym myciu rąk oraz unikaniu dotykania oczu, nosa i ust.
Informacje o zasadach higieny zostaną umieszczane w miejscach ogólnodostępnych. W łazienkach umieszczono instrukcje prawidłowego mycia rąk.
Wychowawcy poinformują uczniów o zasadach zachowania się na terenie szkoły obowiązujących w czasie epidemii.
Jeśli istnieje taka możliwość, w placówkach oświatowych zostaną uruchomione dodatkowe wejścia, aby w jednym miejscu nie spotykała się zbyt duża liczba uczniów.
Nauczyciele zostali zobowiązani do przeciwdziałania gromadzeniu się uczniów na korytarzach szkolnych oraz na terenie szkoły.
Na bieżąco będą wietrzone będą sale lekcyjne oraz korytarze.
Z sal lekcyjnych ostaną usunięte przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie umyć, uprać, bądź zdezynfekować.
W miarę możliwości zajęcia wychowania fizycznego będą prowadzone na otwartej przestrzeni.
W okresie trwania epidemii wstrzymane zostały wycieczki szkolne.
Wprowadzone z dniem 1 września nowe zasady będą obowiązywać zarówno grono pedagogiczne, jak i przede wszystkim uczniów oraz rodziców. Szczegółowe zasady i zalecenia będą udostępniane na stronach internetowych szkół i przedszkoli zgodnie z obowiązującymi przepisami, wytycznymi i zaleceniami. Prosimy na bieżąco śledzić pojawiające się komunikaty oraz stosować się do regulaminu.
Na prośbę Burmistrza Tłuszcza Pawła Bednarczyka dyrektorzy zostali zobligowani do monitorowania sytuacji epidemicznej w każdej placówce. W przypadku pojawienia się zarażeń podejmowane będą stosowane działania, aby ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19.
APEL DO RODZICÓW
I OPIEKUNÓW
Zwracamy się do Państwa z prośbą o monitorowanie stanu zdrowia dzieci oraz przyprowadzanie do szkół i przedszkoli wyłącznie dzieci zdrowych, bez jakichkolwiek objawów chorobowych. Prosimy o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa oraz zwiększone poczucie odpowiedzialności wobec innych uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych nie wolno przyprowadzać dziecka do przedszkola lub szkoły. Zadaniem nas wszystkich jest sprawić, aby uczniowie przebywający w szkole byli bezpieczni.
/Gmina Tłuszcz/

132 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dorota Banaś nowym Skarbnikiem Gminy Dąbrówka

W minioną środę, 26 sierpnia odbyła się dziewiętnasta sesja Rady Gminy Dąbrówka, podczas której radni podjęli uchwałę w sprawie powołania...

Zamknij