ggg ggg ggg

Przedszkole Samorządowe pod „Wesołym Ekoludkiem” z książką każdego dnia

„Książki sprawiają, że opisywane w nich historie i wyrażone opinie stają się twoimi i po skończonej lekturze nie jesteś już tym samym człowiekiem, jakim byłeś, kiedy ją zaczynałeś. Bardzo inteligentni ludzie napisali niektóre z tych stron; i jeśli potrafisz czytać z pokorą, cierpliwością i chęcią uczenia się, nigdy się nie zawiedziesz. Nawet to, czego się nie rozumiesz, utkwi ci w jakimś zakamarku głowy i czeka, żeby kiedyś w przyszłości nabrać sensu i zmienić się w rzeczy piękne i pożyteczne.”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

wychowaniu i rozwoju człowieka już od najmłodszych lat odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość, wyobraźnię i wpływając na rozwój intelektualny młodego czytelnika i słuchacza. Rozumiejąc to i doceniając-nasze przedszkole w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” zaplanowała na rok szkolny 2015/2016 jeden z priorytetów edukacyjnych, a mianowicie „Książka mój przyjaciel-który uczy, bawi i wychowuje”. W związku z tym przedszkole realizowało następujące zadania:
-W miesiącach: listopad 2015-marzec 2016 odbyła się wewnątrz przedszkolna akcja „Popołudniowe czytanie z rodziną”. W akcji wzięli udział rodzice i inni członkowie rodzin naszych przedszkolaków. Rodzice uczestniczyli również w wszelkiego rodzaju zabawach. Uczestniczyło w niej 33 rodziców i członków rodzin. Zwycięzcą akcji została grupa dzieci 6-letnich Ekoludki. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni wraz ze swoimi dziećmi nagrodą w postaci książki, dnia 3 czerwca podczas Dnia Rodziny.
-W grudniu 2015r dzieci 5-6 letnie uczestniczyły w warsztatach na temat „Jak powstaje książka?” zorganizowanych w Gminnym Centrum Kultury w Dąbrówce.
-Wszystkie dzieci przedszkolne wzięły udział w zwiedzaniu Gminnej Biblioteki Publicznej w Dąbrówce
-W kwietniu 2016r w przedszkolu odbył się konkurs recytatorski „Przedszkolak w świecie poezji” , w którym wzięło udział 40 dzieci
– Dnia 25 kwietnia 2016r w przedszkolu obchodzono „Światowy Dzień Książki”, na zakończenie którego czytano wybrane pozycje literatury dziecięcej z pośród egzemplarzy przyniesionych z domu.
-W ramach XV ogólnopolskiego „Tygodnia czytania dzieciom” ( w tym roku święto kampanii społecznej obchodzone jest pod hasłem ”czytanie uskrzydla”)w dniach 29 maj-2 czerwiec 2016r w przedszkolu gościliśmy uczennice z Gimnazjum im.T. Kościuszki w Dąbrówce, które czytały dzieciom w każdej grupie wiekowej.
-Podczas całego roku przeprowadzono wiele zajęć związanych z tą tematyką, w każdej sali w „kącikach książki” systematycznie wymieniano pozycje, z uwagi na duże zainteresowanie małych czytelników, zakupiono również nowe książki i tworzono książki tematyczne przez same dzieci. W każdej grupie utworzono „Kodeks czytelnika”.
„Książka – to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi – doradcę ma i przyjaciela…..”
mgr Ewa Jeż

2 101 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pani Generałowa Danuta Bałuk po raz kolejny odwiedziła Dąbrówkę!

Na zaproszenie wójta Radosława Korzeniewskiego oraz dyrektora Gminnego Centrum Kultury Anny Manieckiej, po raz kolejny naszą gminę odwiedziła p. Danuta...

Zamknij