ggg ggg ggg

Pani Generałowa Danuta Bałuk po raz kolejny odwiedziła Dąbrówkę!

Na zaproszenie wójta Radosława Korzeniewskiego oraz dyrektora Gminnego Centrum Kultury Anny Manieckiej, po raz kolejny naszą gminę odwiedziła p. Danuta Bałuk, wdowa po generale Stefanie Bałuku ps. „Starba”.

501

Okazję do wizyty stanowiło spotkanie, odbywające się w GCK w piątek 10 czerwca, podczas którego dokonano podsumowania uroczystości rocznicowych zrzutu żołnierzy Cichociemnych na placówkę pod Kołakowem.
Warto przypomnieć, że uroczystości 72. rocznicy zrzutu żołnierzy na placówkę „Imbryk” w kołakowskim lesie, które odbyły się 9 kwietnia, były przygotowywane przez kilka tygodni. W ich organizację zaangażowało się duże grono społeczników z naszej gminy, przede wszystkim Ochotniczych Straży Pożarnych, a także wiele firm.
(Organizatorami obchodów 72. rocznicy zrzutu żołnierzy Cichociemnych na placówkę odbiorczą „ Imbryk” pod Kołakowem, które odbyły się 9 kwietnia byli Wójt Gminy Dąbrówka – Radosław Korzeniewski, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury oraz Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Dąbrówka. Współorganizatorami: Fundacja „Sprzymierzeni z GROM”, GROM Group oraz Jarosław Dąbrowski z Kobyłki).
Czerwcowe spotkanie było okazją do podziękowania wszystkim, którzy poświęcili swój czas i siły na przygotowanie uroczystości. Wzięli w nim udział przedstawiciele organizatorów, władz samorządowych, szkół i jednostek OSP z terenu gminy oraz firm zaangażowanych w organizację imprezy. Pani Danuta Bałuk, wdowa po gen. Stefanie Bałuku, ps. „Starba” była gościem honorowym spotkania. Dziękując za przygotowanie uroczystości rocznicowych, które były nie tylko „akademią ku czci…” ale przede wszystkim lekcją historii dla dzieci i młodzieży oraz przedsięwzięciem angażującym i integrującym lokalną społeczność, pani generałowa przekazała na ręce dyrektor Anny Manieckiej albumy fotograficzne autorstwa swojego męża Stefana Bałuka. Oba woluminy zadedykowała: „W imieniu mojego męża do młodzieży, którą kochał. Jego zawołanie: „do przodu i nigdy inaczej!”. /opr. GCK, rl foto J. Góral/

2 847 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
IV Przedszkoliada 2016 w Gminie Stoczek

Wydarzenie jest imprezą cykliczną, która corocznie odbywa się w ramach ogólnopolskiej akcji „Przedszkoliada.pl” mającej na celu promowanie aktywnego trybu spędzania...

Zamknij