ggg ggg

Powstanie kolejna infrastruktura edukacyjna dla najmłodszych na terenie Gminy Wyszków

Burmistrz Wyszkowa – Grzegorz Nowosielski 18 czerwca 2019 r. w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie podpisał umowę na dofinansowanie, dzięki któremu Gmina Wyszków stworzy kolejne miejsce, gdzie nasi najmłodsi mieszkańcy będą zdobywać wiedzę nt. środowiska i konieczności jego ochrony.

Jeszcze w czerwcu 2019 r. rozpocznie się realizacja zadania pn.: „Budowa ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej przy Przedszkolu nr 2 w Wyszkowie”. W ramach zadania wybudowana zostanie ścieżka przyrodniczo-edukacyjna przy Przedszkolu nr 2 (ul. Meliorantów), składająca się z 12 tablic edukacyjnych. Wybudowana w ramach projektu ścieżka posłuży również do przeprowadzenia dwóch warsztatów edukacyjnych dla 629 dzieci z grup 4-6 latków z wszystkich przedszkoli publicznych z terenu gminy Wyszków. Warsztaty zostaną przeprowadzone w dwóch blokach tematycznych. Pierwszy z nich obejmował będzie zagadnienia z zakresu edukacji przyrodniczej i leśnej, zaś drugi będzie dotyczył m.in. prawidłowej segregacji odpadów. Realizacja projektu pozwoli na stworzenie wysokiej jakości bazy pomocy edukacyjnych z zakresu ekologii w gminnych placówkach.

Planowany termin realizacji: czerwiec 2019r. – październik 2019r.
Całkowity koszt zadania: 58 575,21zł
Przyznana kwota dotacji: 50 088,21zł

/Info UM/

380 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Koncert Uwielbienia

Śpiewem i modlitwą 20 czerwca 2019 r. w Boże Ciało wyszkowscy wierni przed Sanktuarium Świętej Rodziny dziękowali i wielbili Boga....

Zamknij