ggg ggg

Koncert Uwielbienia

Śpiewem i modlitwą 20 czerwca 2019 r. w Boże Ciało wyszkowscy wierni przed Sanktuarium Świętej Rodziny dziękowali i wielbili Boga.

Na schodach i placu przed Sanktuarium Świętej Rodziny w Wyszkowie odbył się Koncert Uwielbienia. Wieczorny koncert kolejny już rok był przedłużeniem wyjątkowej dla wiernych uroczystość Bożego Ciała. Adoracja poprzez śpiew, modlitwę i uwielbienie Boga jest podziękowaniem za Jego nieustanną opiekę nad nami i obecność wśród nas w Najświętszym Sakramencie. W Wyszkowie, w ten dzień na to modlitewne spotkanie, licznie przybyli starsi i młodzi mieszkańcy, aby wspólnie, w jednym duchu, zanieść modlitwę do Boga.
Zebranych wiernych witał proboszcz parafii i Sanktuarium Świętej Rodziny ks. Kazimierz Wądołowski. Uroczystość rozpoczął od słów Papieża św. Jana Pawła II wypowiedzianych przed 40 laty podczas pobytu w Polsce, w których zwrócił się do Boga: „… niech zstąpi Duch Twój, niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi”. Jak podkreślił ks. proboszcz Polska się przemieniła, a my dziś w ten uroczysty dzień Bożego Ciała dziękujemy i uwielbiamy Jezusa Chrystusa za to, że został z nami w Eucharystii, ale także za naszego wielkiego rodaka i wydarzenia sprzed lat.
Koncert rozpoczęła muzyczna modlitwa. Chór wiernych tradycyjnie ubranych na biało i złożony z dzieci oraz dorosłych, których przygotowała Jana Dąbkowska koncertował na schodach przed Sanktuarium. Śpiewem wznosił do Niebios modlitwę uwielbienia.
/K.W.
fot. www.wyszkow-i-okolice.pl/

653 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jubileuszowe X Zawody Strzeleckie z Pistoletu Bojowego o Puchar Komendanta WKU w Wyszkowie oraz Starosty Powiatu Wyszkowskiego

W piątek, 14 czerwca z inicjatywy Komendanta WKU w Wyszkowie oraz Starosty Powiatu Wyszkowskiego odbyły się coroczne zawody strzeleckie. W...

Zamknij