ggg ggg
ggg
ggg ggg

Powitanie Pierwszaków ze wszystkich szkół gminy Wyszków

9 listopada 2017 r. w hali sportowej WOSiR odbyło się doroczne spotkanie burmistrza Grzegorza Nowosielskiego i samorządowców z uczniami klas pierwszych gminnych szkół publicznych i niepublicznych.

fot1Na uroczystość Powitania Wyszkowskiego Pierwszaka zaproszono 443 uczniów klas pierwszych. Jak tłumaczył uczestnikom burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski, zaprosił uczniów po to, aby poznać wszystkich, ale też, aby pierwszaki poznały się nawzajem. Przedstawił też symbole samorządu, herb i flagę Wyszkowa. Spotkanie miało również walory edukacyjne. Zebranych witały postaci historyczne związane z Wyszkowem: Ferdynand Waza (Mateusz Trywon z ZS Nr 3), ks. Wiktor Mieczkowski (regionalista Mirosław Powierza), Wyszko (Natalia Kłobukowska – bibliotekarka z filii w Rybienku Leśnym), czy Kurpianka (postać określająca położenie naszej gminy na terenach Kurpii Białych). Na początku dzieci obejrzały film o Wyszkowie, a wśród prezentów, które otrzymały w okazjonalnych torebkach z nowym logiem „Pokochaj Wyszków”, znalazła się kolorowanka i kredki.
Najważniejszym momentem spotkania, które z trybun obserwowały rodziny pierwszaków, było wręczenie Legitymacji Wyszkowskiego Pierwszaka ze specjalną dedykacją: „Sukcesów w nauce życzy burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski”. Wraz z burmistrzem wręczali je: Aneta Kowalewska – zastępca burmistrza, Elżbieta Piórkowska – przewodnicząca Rady Miejskiej, radni Jan Abramczyk, Wojciech Rojek, Czesław Lach, Andrzej Piątek.
Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały kredki oraz wzory konieczne do pokolorowania dużych makiet prezentujących Wyszków, m.in. kościół św. Idziego, Obelisk Wazów, symbole związane z miastem.
/J.Cz./

Galeria Zdjęć

209 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Turniej Szachowy sposobem na upamiętnienie

Po raz siódmy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wyszkowskiego w Szachach. Z okazji 11 listopada szachiści i sympatycy szachów upamiętnili obchody sportową...

Zamknij