ggg ggg

Powiatowe Uroczystości w 38. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Papieża Jana Pawła II w Brańszczyku

16 października 2016r. w Brańszczyku obchodziliśmy powiatowe uroczystości związane z 38. rocznicą pontyfikatu naszego Papieża Jana Pawła II.

 

mini

 

38 lat temu świat obiegła niezwykła wiadomość. W poniedziałek 16 października 1978 roku o godzinie 18:44 głową Kościoła katolickiego został Karol Wojtyła – kardynał z Polski. Po raz pierwszy od 455 lat na tron piotrowy wybrano kardynała z… dalekiego kraju.
W Powiecie Wyszkowskim Centralne Nabożeństwo odbyło się 16 października o godz. 12.00 w Brańszczyku. Przed rozpoczęciem Mszy nastąpiło zawiązanie wspólnoty. Dyrektor Powiatowego Ośrodka Kultury i Sportu Maria Gajewska powitała wszystkich serdecznie, nawiązała do wielkiego wydarzenia Pontyfikatu Jana Pawła II, zaprosiła do wspólnej modlitwy. Następnie wystąpiły dzieci ze szkoły PSP im. Papieża Jana Pawła II w Nowych Budach z programem słowno – muzycznym „ Bądźcie świadkami Miłosierdzia”. Mszę Św. koncelebrował ks. Jacek Rowiński. Oprawę muzyczną wykonała Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszkowie pod batutą kapelmistrza Józefa Bieganowskiego. Kazanie do wiernych wygłosił ks. Jacek Rowiński, który przyjechał ze swojej parafii z Łap. Starosta Powiatu Wyszkowskiego Bogdan Pągowski w swoim wystąpieniu nawiązał do życia Jana Pawła II, do jego świętości i jego nauczania. Podziękował wszystkim uczestnikom za wspólną modlitwę. Po Mszy uczestnicy uroczystości przeszli na skwer pod pomnik Jana Pawła II, gdzie poszczególne delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Przy pomniku wójt Gminy Brańszczyk przypomniał o naukach Jana Pawła II. Na zakończenie uroczystości zaprezentowała się Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Wszystkim uczestnikom organizatorzy zapewnili słodki poczęstunek, była to ulubiona przez Jana Pawła II kremówka.
/oprac. K.W. info POKiS/

Galeria Zdjęć

1 572 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
KRÓLOWIE ŻYCIA najlepsi w CS:GO

Ponad 25 godzin najlepsi gracze Counter Strike’a spędzili na hali sportowej WOSiR w Wyszkowie walcząc o Puchar Burmistrza Wyszkowa w...

Zamknij