ggg
ggg ggg

KRÓLOWIE ŻYCIA najlepsi w CS:GO

Ponad 25 godzin najlepsi gracze Counter Strike’a spędzili na hali sportowej WOSiR w Wyszkowie walcząc o Puchar Burmistrza Wyszkowa w V turnieju e-sportowym. Rozgrywki odbyły się w ostatni weekend, a organizatorem była Gmina Wyszków oraz grupa e-sports4u. W ciągu 22 i 23 października rozegrano 36 spotkań oraz blisko 900 rund – 441 w sobotę oraz 443 w niedzielę. Zwycięzcą okazała się formacja Królowie Życia z Warszawy, która wróciła do stolicy z nagrodą w wysokości 2000 PLN i okazałym pucharem.

1_miejsce_Kr+-lowie_+¬ycia

Inicjatorami cyklicznego wydarzenia o charakterze e-sports, które trwa nieprzerwanie od 2013 roku stała się dwójka przyjaciół, entuzjastów gier komputerowych, mieszkańców Wyszkowa – Mateusz Nasiadka oraz Adam Pawliński, która ze swoim pomysłem i inicjatywą udała się do burmistrza Grzegorza Nowosielskiego. O tym, jak prężnie funkcjonuje projekt może świadczyć fakt, że w V odsłonie turnieju udział wzięły drużyny z innych miast takich jak Szczecin, Warszawa, Ostrołęka, Legionowo, czy z województwa kujawsko-pomorskiego. Nie zabrakło również lokalnych wyszkowskich zespołów i fanów rozgrywki z gatunku first-person shooter. Wejście dla kibiców na trybuny hali było nieodpłatne i cieszyło się sporym zainteresowaniem szczególnie pierwszego dnia rywalizacji. Warty odnotowania jest również fakt, że pomysłodawcy z e-sports4u stale się rozwijają i podejmują się coraz trudniejszych wyzwań, jakim na pewno były pierwsze w historii Wyszkowa zawody w niezwykle wymagającą grę, szczególnie pod względem sprzętowym czy infrastrukturalno-technicznym, czyli CS:GO.

Tym razem gospodarze okazali się bardzo gościnni dla przyjezdnych zespołów. W rywalizacji Counter Strike Global Offensive po pierwszym dniu zmagań okazało się, że żaden z wyszkowskich teamów nie awansował do najlepszej ósemki całych zawodów. Tylko dwójka z nich (Anty Establishment Komando, Risin’G) przebrnęła 1 fazę rozgrywek, by znaleźć swoich pogromców w 1/8 turnieju. Heroiczną walkę stoczyła również lokalna drużyna Kasztany, która w 1 rundzie turnieju przegrała po decydującym ostatniej rundzie gry zaledwie 14:16 ze szczecińską formacją Visionae. Pierwsza faza 1/16 turnieju przebiegała spokojnie, a wyniki uzyskane na jednej mapie były raczej jednostronne. Pierwszy dzień zmagań odbywał się systemem play-off BO1 (best of one, najlepszy z jednej mapy). W niedzielę organizatorzy pozwoli wykazać się najlepszym zespołom, które miały możliwość rywalizacji w tzw. systemie brazylijskim, gdzie jedna porażka pozwalała jeszcze myśleć o grze o najwyższe laury.

Podczas zmagań e-sports w Wyszkowie wykorzystanych zostało 36 komputerów, które dały możliwość rozgrywania 3 pojedynków w jednym czasie oraz 2 ekrany projekcyjne ustawione w stronę trybun. Rywalizacja z dwóch pojedynków była transmitowana na żywo stacjonarnie oraz w Internecie. Rozgrywki CS:GO przeprowadzone zostały systemem 5on5, MR15 (drużyny składały się z 5 zawodników, połowa mapy 15 rund). Oficjalnymi planszami do wyboru przez kapitanów zespołów zostały dobrze znane i lubiane mapy: de_dust2, de_cobblestone, de_inferno, de_mirage, de_cache, de_overpass, de_train.

Mimo zmęczenia wielogodzinnym klikaniem w klawiaturę, myszkę oraz obserwowaniem monitora gracze z drużyn, które awansowały do finału dostarczyli wielu emocji kibicom na trybunach oraz na streamie, transmisji na żywo w Internecie z decydującej rozgrywki o końcowy triumf. Królowie Życia okazali się minimalnie gorsi po dwóch dogrywkach (20:22) od zespołu z Wołomina (Temacik) na mapie Cache, by w kolejnych mapach Mirage (16:7) oraz Overpass (16:11) nie dać szans zespołowi z powiatu wołomińskiego.

WYNIKI
Runda III – lewa strona
Team Tactical Fusion – intox.gaming 16:4
eVitas gaming – Ventum eSporst 16:4
esArena.pl – Temacik 22:19 (2 dogrywki)
Gangsterzy – Królowie Życia 11:16

RundaI IV– lewa strona
Team Tactical Fusion – eVitas gaming 11:16
esArena.pl – Królowie Życia 16:13

Runda III – prawa strona
intox.gaming – Ventum eSports 11:16
Temacik – Gangsterzy 16:1

Runda IV – prawa strona
Królowie Życia – Ventum eSports 16:1
Temacik – Team Tactical Fusion 16:11

Runda V (1/2 finału, półfinały)
Królowie Życia – eVitas gaming 16:10
esArena.pl – Temacik 10:16

Mecz o 3 miejsce (BO3)
eVitas gaming – esArena.pl 2:0 (19:16 /1d, 16:14)

Finał (BO3)
Królowie Życia – Temacik 2:1 (20:22 /2d, 16:7, 16:11)

KOŃCOWA KLASYFIKACJA
1. Królowie Życia (Warszawa, Puławy): Komsta Tomasz (kapitan), Kołcz Filip, Matusik Łukasz, Sokołowski Patryk, Srębacz Konrad
2. Temacik (Wołomin): Wawryło Damian, Dziedzic Kamil, Puchalski Adam, Libicki Michał, Serafimowicz Mateusz
3. eVitas gaming (Łódź): Forysiak Kamil, Kuśmierczyk Paweł, Karwacki Michał, Lisiecki Kamil, Białek Marcin
4. esArena.pl (Ostrołęka)
5-6. Ventum eSporst (województwo kujawsko-pomorskie)
5.6. Team Tactical Fusion (Brodnica)
7-8 Gangsterzy (Warszawa)
7-8 intox.gaming (Ciechanów)

Organizatorzy składają podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli w organizacji turnieju, w tym szczególności dla sędziów i administratorów serwerów (Mateusz Bryl, Kuba Zbrzeźniak), informatykom Urzędu Miejskiego, którzy pomogli w rozstawieniu i konfiguracji sprzętu komputerowego (Jerzy Ciok, Robert Augustyniak, Jarosław Piątek), wolontariuszom (Karol Szymański, Michał Ciok, Bartosz Ciok). Łącze internetowe oraz sprzęt i okablowanie sieciowe na potrzeby rozgrywek dostarczyła firma FUZ Adam Rojek (www.fuz.pl).

Galeria Zdjęć

1 228 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Polubić nauki ścisłe

„Polubić nauki ścisłe” to projekt, dzięki któremu dzieci i młodzież z terenu gminy Stoczek przekonują się, że nauki ścisłe mogą...

Zamknij