ggg ggg ggg ggg

Ponad 74 tys. zł dla WOŚP od mieszkańców Wieliszewa

W minioną niedzielę, 12 stycznia odbył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wieliszewie, któremu towarzyszyło mnóstwo atrakcji, zorganizowanych w Szkole Podstawowej nr 2.

Ubiegłoniedzielny, 28. Finał WOŚP w Wieliszewie zainaugurowano już o godz. 9:00 na plaży TBS wspólnym morsowaniem z Patrycją Bereznowską – mistrzynią biegów długodystansowych.
Po rozgrzewce (dla odważnych) w lodowatej wodzie przyszedł czas na kolejne atrakcje sportowe. O godz. 11:30 spod budynku Szkoły Podstawowej nr 2 wystartował doroczny Bieg z Sercem.
Oficjalne otwarcie 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wieliszewie, zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Młodzi dla Rozwoju eMka” we współpracy z Gminą Wieliszew, lokalnymi instytucjami i stowarzyszeniami nastąpiło w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 o godz. 12:30.
Od tego momentu, na mieszkańców czekało wiele atrakcji scenicznych m.in.: pokaz judo w wykonaniu uczniów ze SP w Olszewnicy Starej; koncert zespołu NAMIR i PABLITO (hip hop), występ Zespołu Tańca Ludowego „Promyki”, koncert rockowego zespołu „Prowizorka”; występ wokalny uczennic ze SP w Janówku; koncert Karola Carlo (beatbox); koncert zespołu BACK PLAY (disco polo); pokaz samoobrony uczniów z LO w Komornicy i koncert zespołu KIWI (pop rock).
Podczas przerw między występami artystów, prowadzone były licytacje rozmaitych fantów i gadżetów. Ponadto, w trakcie trwania finału prowadzona była sprzedaż na stoiskach, z której dochód także zasilił konto WOŚP. Ostatnim akcentem wieliszewskiego wielkiego grania było laserowe Światełko Do Nieba.
Jak poinformowali organizatorzy, w sumie udało się zebrać 74 023,89 złotych i waluty obce 42,71 euro, 5 dolarów, 50 koron norweskich, 5 funtów. Tym samym, ustanowiony został nowy rekord sztabu 4506 w Wieliszewie. Zebrano ponad 20 tysięcy zł więcej niż rok temu! Brawo Wolontariusze! Brawo Mieszkańcy!

/KW/

1 690 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Rekordowe wyniki WOŚP w Nieporęcie i Serocku

Za nami 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Znaczący...

Zamknij