ggg ggg

Pogodny wieczór w Urlach (31.07.2012)

Wakacyjne życie miejscowości Urle przebiega wręcz śpiewająco i muzycznie. Kolejny koncert z cyklu „Pogodne Wieczory” w parafii M.B. Częstochowskiej zgromadził tłumy miłośników pieśni i piosenek oraz opery i operetki.

Koncert pt. „Zielone lata”, który odbył się w naprawdę pogodny niedzielny wieczór 29 lipca jest jednym z wielu zaplanowanych spotkań i koncertów w wakacje 2012 r. Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury w Urlach wraz z parafią Matki Bożej Częstochowskiej w Urlach i we współpracy z Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie oraz Stowarzyszeniem Artystów Wykonawców STORT wyszło naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom kulturalnym mieszkańców miejscowości i letników przebywających przez okres wakacji w Urlach. Przepiękne, ciekawe wstępy teatru i koncerty muzyki kameralnej oraz spotkania ze znanymi wokalistami, śpiewakami operowymi, programy musicalowo-operetkowymi cieszą się wielkim uznaniem. 29 lipca z koncertem „Zielone lata” poświęconemu Bernardowi Ładyszowi znanemu polskiemu śpiewakowi operowemu (bas – baryton) przybyli do Urli Aleksander Czajkowski – Ładysz – baryton, Ewelina Hańska – sopran, Andrzej Płonczyński – pianista. Program został podzielony na bloki tematyczne poświęcone życiu Bernarda Ładysza. Historię i opowieści o kolejach losu artysty, jego miejscu urodzenia, latach walki, wojny i kariery przedstawiał Aleksander Czajkowski – Ładysz, prywatnie syn. Ilustrowane to było znanymi pieśniami i piosenkami, które lubił, śpiewał lub znał Bernard Ładysz. Mogliśmy, więc usłyszeć w odniesieniu do czasów dziecinnych i miejsca urodzenia przecudowną pieśń o „Vilii” w wykonaniu Eweliny Hańskiej. Solo i w duecie brawurowo zostały zaśpiewane pieśni patriotyczne i legionowe.

Publiczność nie tylko gorąco oklaskiwała wykonawców, ale wraz z nimi śpiewała te bardziej znane lub lubiane. Piękny koncert, ale też pełen zaskoczeń np. nieco zmienioną aranżacją znanych utworów zaprezentowanych przez Aleksandra Czajkowskiego – Ładysza.


Kolejny koncert z cyklu „Pogodne wieczory” odbędzie się 5 sierpnia o godz. 18.00 na terenie parafii M.B. Częstochowskiej w Urlach. Gwiazdą wieczoru będzie Iza Trojanowska w programie pt. „Wszystko, czego dziś chcę”.

/Janina Czerwińska/

Galeria zdjęć

1 567 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
32 miejsce Gminy Zabrodzie w Rankingu Samorządów 2012 (31.07.2012)

16 lipca w redakcji „Rzeczypospolitej” w Warszawie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników RANKINGU SAMORZĄDÓW 2012. Gmina Zabrodzie - jedna z...

Zamknij