ggg ggg

Piknik sportowy z okazji Święta Wojska Polskiego

Tegoroczne uroczystości w Brańszczyku z okazji Święta Wojska Polskiego rozpoczęły się od Mszy Św., po której oficjalna delegacja przedstawicieli naszego samorządu udała się na cmentarz, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze na grobach żołnierzy poległych w 1920 r.

Następnie doświadczyliśmy wspaniałej atmosfery sportowo-rekreacyjnego pikniku na przystani w Brańszczyku, który przyciągnął liczne rodziny i entuzjastów aktywnego wypoczynku. Miejscowe wydarzenie, które odbyło się w słoneczne wtorkowe popołudnie, było pełne rywalizacji, zabawy i nauki.
Już po raz XV odbyły się zawody łódką pychówką, doświadczeni zawodnicy dostarczyli nam popisowe widowisko, wykazując się siłą i doskonale opanowaną techniką pływania na tradycyjnej łodzi pychowej. I miejsce zajął P. Jan Szymanik z czasem 00:01:54, II miejsce, P. Dariusz Bralewski w czasie 00:02:00, III miejsce P. Michał Najmoła z wynikiem 00:02:03, IV miejsce zajął P. Norbert Suwałkiewicz, który pokonał wyznaczony dystans w czasie 00:02:10. Niestety, na zawodach zabrakło Pana Stanisława Kowalskiego, który w ciągu ostatnich 15 lat, zwyciężył 11 razy, co czyni go niemalże niepokonanym w tej dyscyplinie.
Następnie odbyły się zawody kajakowe, w których zawodnicy zmagali się z silnym prądem rzeki, wykazując się niebywałą wytrzymałością. W obu kategoriach zwyciężyła drużyna KRIS, w składzie: Krystian Mościcki i Krzysztof Chrupek, II miejsce zajęła drużyna WRC (Kacper i Nikodem Sadkowscy), III miejsce zaś, przypadło drużynie Orzeł 1, w składzie: Adrian Kudła i Jakub Jóźwiński (w drugiej kategorii, drużyny Orzeł 1 i WRC zamieniły się miejscami).
Można było również wziąć udział w warsztatach pływania na deskach SUP (stand-up paddleboards), których wyścigiem zwieńczono sportową rywalizację na naszym pikniku.
I miejsce zajął Dominik Wiśniewski, II- Michał Najmoła, III- Kacper Sadkowski, IV- Nikodem Sadkowski.
Podczas pikniku, nad naszymi głowami trzykrotnie przelatywały myśliwce wojskowe, które spieszyły na paradę z okazji Święta Wojska Polskiego w Warszawie, było to dla nas nie lada atrakcją, ale również przypomniało nam o Cudzie Nad Wisłą, który w 1920 pozwolił ochronić Europę przed komunistyczną nawałą.