ggg ggg ggg

Piknik edukacyjny „Bezpieczne wakacje nad wodą” w Kuligowie

W ubiegły piątek, 24 czerwca w Kuligowie nad Bugiem (gm. Dąbrówka) odbył się Piknik Edukacyjny pt. „Bezpieczne wakacje nad wodą”, zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Wołominie, wspólnie z Gminą Dąbrówka i Wodami Polskimi. Piknik cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży oraz mieszkańców.

– Dzisiaj ostatni dzień szkoły i tysiące uczniów rozpocznie wakacje. Chcemy, aby ten czas był bezpieczny i wypełniony pozytywnymi emocjami. Dlatego wspólnie z partnerami zorganizowaliśmy w Kuligowie piknik, którego motywem przewodnim jest bezpieczeństwo nad wodą.
Są z nami przedstawiciele kilkunastu instytucji dbających o nasze bezpieczeństwo m.in. Policji, Straży Pożarnej, Nadleśnictwa Drewnica, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, czy Sanepidu. Serdecznie dziękuję wszystkim współorganizatorom, patronom honorowym oraz partnerom za wspólną organizację tego niezwykle cennego wydarzenia – powiedział Starosta Adam Lubiak w trakcie wspólnego briefingu prasowego z Prezesem Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Przemysławem Dacą.
– Najlepsze wakacje, to wypoczynek nad wodą. Należy jednak pamiętać, że woda to żywioł i potrafi być bardzo niebezpieczna. Stąd pomysł na dzisiejsze spotkanie i wspólną edukację młodego pokolenia oraz promocję zdrowego stylu życia i zachowań proekologicznych – dodał Prezes Przemysław Daca.
Muzyczną gwiazdą pikniku był Danzel. W wydarzeniu wzięli udział licznie przybyli po uroczystościach zakończenia roku szkolnego uczniowie, rodzice oraz mieszkańcy powiatu wołomińskiego, którzy przy kilkunastu stoiskach promocyjnych mogli m.in. uczestniczyć w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy, prowadzonych przez strażaków i ratowników WOPR, usiąść w łodziach ratowniczych oraz w wozach bojowych.
Uczestnikom czas umilały również animacje oraz gry i zabawy dla najmłodszych, gdzie nagrodami były atrakcyjne upominki przygotowane przez organizatorów i partnerów pikniku, odbywającego się na malowniczych, nadbużańskich błoniach kuligowskich.
Partnerem wydarzenia było PZU, a patronatów honorowych udzielili: Minister Edukacji Narodowej Przemysław Czarnek, Wiceminister Infrastruktury Marek Gróbarczyk oraz IPA – Sekcja Polska.
/Karol Szyszko – Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji i Kultury, Rzecznik Prasowy/

883 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Burmistrz Miasta Ząbki z wotum zaufania i jednomyślnym absolutorium

W ubiegłą środę, 22 czerwca odbyła się sześćdziesiąta Sesja Rady Miasta Ząbki, podczas której Burmistrz Małgorzata Zyśk otrzymała wotum zaufania...

Zamknij