ggg ggg ggg ggg

Pijany wyprzedził kierownika drogówki na przejściu dla pieszych

26-letni mieszkaniec gminy Długosiodło, kierował seicento w stanie nietrzeźwości. Jechał slalomem i wyprzedził na przejściu dla pieszych kierownika ogniwa kontroli ruchu drogowego. Teraz za jazdę na „podwójnym gazie” odpowie przed sądem. Musi liczyć się z wysoką karą finansową, a nawet więzieniem.

O tym, że jest policjantem z powołania i  jego jednym z priorytetów jest bezpieczeństwo obywateli udowadniał kilkukrotnie. Nawet w czasie wolnym od służby mundurowy stanowczo reaguje na rażące naruszenia prawa i zawsze jest gotowy nieść pomoc potrzebującym.

Dzisiaj rano, tuż po godzinie 6.00  mł. asp. Daniel Tryc  jechał na służbę do wyszkowskiej komendy policji. W miejscowości Białebłoto Nowa Wieś  w lusterku zauważył szybko zbliżający się do niego samochód, którego kierowca bagatelizuje oznakowanie pionowe i postanawia wyprzedzić na przejściu dla pieszych. Po wykonaniu tego niebezpiecznego i bardzo nieodpowiedzialnego manewru okazało się, że kierowca seicento nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. Doświadczenie kierownika drogówki podpowiadało mu, że młody mężczyzna jest nietrzeźwy.  W zatrzymaniu do kontroli drogowej mieszkańca gminy Długosiodło i przerwaniu mu dalszej jazdy pomogli policjanci grupy SPEED, których kierownik poprosił o wsparcie. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie 26-latka ponad 0,7 promila alkoholu.

Teraz nietrzeźwy kierowca za swoje zachowanie i niebezpieczną jazdę odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i wysoka kara finansowa.

Pamiętajmy, pijani kierowcy na drogach to potencjalni „zabójcy”. Reagujmy! Jeden telefon na nr 112 może uratować ludzkie życie.

podkom. Damian Wroczyński

957 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Narkotyki u 27-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego

Wczoraj ostrowscy kryminalni zatrzymali 27 -latka. W mieszkaniu mężczyzny znaleźli skorodowane części amunicji i broni z okresu II wojny światowej...

Zamknij