ggg ggg ggg

Pijany spowodował kolizję, został zastrzymany dzięki obywatelskiej postawie

Wzorowa obywatelska postawa i odpowiedzialność zawsze zasługują na wyróżnienie. Dzięki dwóm mężczyznom, 58-letni nietrzeźwy kierujący, który spowodował kolizję i oddalił się z miejsca zdarzenia został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty. Sąd zadecyduje o dalszym losie mężczyzny.

W miniony poniedziałek, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na DK61 w miejscowości Łubienica-Superunki, gdzie został ujęty nietrzeźwy kierujący renault, sprawca kolizji. Na miejsce pojechali policjanci. Ujęty przez poszkodowanego i świadka zdarzenia mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że 58-letni kierujący renault miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz mieszkańcowi powiatu makowskiego grozi grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a także kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Obywatelska postawa interweniujących mężczyzn zasługuje na pochwałę. Osoby te, widząc jadącego „wężykiem” kierowcę renault nie tylko poinformowali o swoich podejrzeniach stróżów prawa, ale też zatrzymali nietrzeźwego kierującego, a w momencie oczekiwania na ich przyjazd wyjęli kluczyki ze stacyjki pojazdu uniemożliwiając tym samym dalszą jazdę 58-latkowi. 

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał!

Autor: sierż. Renata Soból

946 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Bombowe znalezisko na polu

Ziemie powiatu ostrowskiego kryją w sobie jeszcze wiele pozostałości z okresu II wojny światowej. Mieszkańcy co jakiś czas podczas prac...

Zamknij