ggg ggg

Bombowe znalezisko na polu

Ziemie powiatu ostrowskiego kryją w sobie jeszcze wiele pozostałości z okresu II wojny światowej. Mieszkańcy co jakiś czas podczas prac w polu czy na spacerze w lesie odnajdują niewybuchy które stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.

Wczoraj po południu dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie, że mieszkaniec gminy Nur na polu niedaleko swojego miejsca zamieszkania znalazł niewybych. Na miejsce pojechali policjanci zajmujący się identyfikacją niewybuchów i stwierdzili, że jest to bomba lotnicza z zapalnikiem o długości 60 cm i średnicy 15 cm. O znalezisku powiadomiono żołnierzy z Jednostki w Wesołej. Do momentu odebrania niebezpiecznego znaleziska przez żołnierzy miejsce zabezpiecza policjant przed dostępem innych osób.

Przypominamy o sposobie postępowania w przypadku znalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch.Pamiętajmy, że absolutnie nie wolno przenosić, dotykać ani rozbrajać znaleziska. Miejsce, gdzie się znajduje należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, szczególnie dzieci. O znalezisku należy powiadomić Policję. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów.

zdj. A.A – PP Nur

mł.asp Marzena Laczkowska

1 044 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Tłuszczańskie inwestycje

Jeśli ktoś dawno nie przejeżdżał ulicą Przejazdową na os. Borki może się zdziwić. Odcinek 132 m od skrzyżowania z ulicą...

Zamknij