ggg ggg ggg ggg

Pijany kierowca uciekał jak szalony

Nawet 5 lat więzienia grozi 41-letniemu kierowcy peugeota, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Pijany mężczyzna uciekał przed radiowozem, zagrażając innym kierowcom. W trakcie szaleńczej jazdy spowodował zdarzenie drogowe. W swoim organizmie miał 2 promile alkoholu oraz posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W minioną środę policjanci Posterunku Policji z Długosiodła patrolowali miejscowość Sieczychy. O godzinie 13.30 mundurowi zauważyli pojazd marki peugeot, którego styl jazdy wskazywał, że kierowca może być nietrzeźwy. Samochód jechał całą szerokością drogi i zjeżdżał na przeciwległy pas  ruchu.

Stróże prawa włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, chcąc zatrzymać kierowcę samochodu do kontroli drogowej. Mężczyzna na widok policyjnego radiowozu zaczął jednak uciekać. Kierowca osobówki, chcąc zgubić policjantów, z dużą prędkością pokonywał kolejne drogi wjeżdżając w kompleksy leśne. W trakcie szaleńczej ucieczki kierowca spowodował kolizję z prawidłowo jadącym mercedesem. Na całe szczęście nikt nie został ranny. To nie powstrzymało nieodpowiedzialnego mężczyzny, który z każdą chwilą przyśpieszał. Pościg zakończył się w miejscowości Przetycz Włościańskia, kiedy w samochodzie wystrzeliły tyle opony. W tedy kierowca stracił panowanie nad peugeotem i wpadł w poślizg. Mimo to dalej chciał uciekać. Dalszą jazdę uniemożliwili mu mundurowi, którzy wykorzystali moment zawahania kierowcy i  szybko dobiegli do auta przerywając skrajnie niebezpieczną jazdę.

Kierowcą peugeota był 41-latek z sądowym zakazem kierowania pojazdami. W organizmie mieszkańca gminy Długosiodło znajdowały się 2 promile alkoholu. Oprócz konsekwencji za jazdę na „podwójnym gazie” mężczyzna odpowie też za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz złamanie sądowego zakazu prowadzenia samochodu. Sprawca odpowie również za szereg wykroczeń, które popełnił podczas ucieczki przed policjantami. Grozi mu do 5 lat więzienia i dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Przypominamy, że niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem. Kierowca uciekający przed policjantami musi liczyć się z karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia oraz bezwzględnym zakazem prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat.

Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, ponieważ alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, a przede wszystkim powoduje błędną ocenę własnych możliwości. Wobec piratów drogowych wyszkowscy policjanci będą stosować zasadę ZERO TOLERANCJI.

KPP Wyszków

1 401 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zmarł ks. kanonik Mirosław Dragiel – Kapelan Policji garnizonu mazowieckiego

Z głębokim żalem przyjęliśmy informację o nagłej śmierci ks. kanonika Mirosława Dragiela, który od wielu lat był kapelanem mazowieckich policjantów....

Zamknij