ggg ggg
ggg ggg

Po raz piętnasty odbyły się wianki nad Rządzą…

W sobotę, 25 czerwca na placu strażackim w Starych Załubicach nad Rządzą (gm. Radzymin), odbyły się jubileuszowe, piętnaste Wianki, których organizatorem był Radzymiński Ośrodek Kultury i Sportu.

Pobrana klatka 194

Wianki powróciły do Załubic po ubiegłorocznej przerwie. Impreza rozpoczęła się już po południu programem dla dzieci w wykonaniu Biedronki Ali i Pszczółki Oli. Przeprowadzone zostały konkursy dla dzieci: na najlepszą prezentację swego psa oraz oczywiście na najpiękniejszy wianek.
Dla nieco starszej publiczności przygotowano szereg atrakcji scenicznych tj. Serce Don Juana – widowisko w wykonaniu krakowskiego teatru ulicznego, koncert zespołu folklorystycznego „Rokiczanka”, a także dwa koncerty wieczoru. W charakterze gwiazd wystąpiła radzyminianka Agata Racka oraz zespół disco-polo „Lesioki”. Niespodzianką na zakończenie festynu okazał się pokaz fajerwerków.
Z kolei, w drugim dniu imprezy, a więc w niedzielę 26 czerwca plany organizatorów pokrzyżowała kapryśna aura. Z powodu nawałnicy większość zaplanowanych atrakcji zostało odwołanych. Niewątpliwie jednak, dzięki sobotniemu programowi jubileuszowe „Wianki” uznać należy za udane, o czym przekonuje wysoka frekwencja mieszkańców i uśmiechnięte buzie najmłodszych.
/opr. rl, foto: J. Góral/

612 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
VII Zjazd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Strachówce

26 czerwca 2016 r. odbył się VII Zjazd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Strachówce. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Swiętej...

Zamknij