ggg ggg ggg

,,Pierwszy dzień wiosny”

Dnia 21 marca w Szkole Podstawowej oraz Oddziale Przedszkolnym w Andrzejewie odbyło się przestawienie nawiązujące do Pierwszego Dnia Wiosny.

Z tej okazji rodzice przygotowali dzieciom występ o charakterze muzyczno – teatralnym. Przygotowanie odbyło się pod kierunkiem Bogumiły Bauer. Rodzice, którzy wzięli udział w inscenizacji, wykazali się swoimi zdolnościami aktorskimi. Na początku przedstawiono każdą postać, będącą jedną z oznak wiosny. Były to: kwiatki, pszczółka, motylki, biedronka, wiewiórka, deszcz, wiatr, słońce oraz pani Wiosna. Stroje były kolorowe, część z nich samodzielnie wykonana. Każda z postaci miała za zadanie wraz z publicznością przywołać Wiosnę. Dzieci na prośbę rodziców przywoływały Wiosnę okrzykami, tańcem, śpiewem. Wszyscy wspólnie wykonali piosenkę ,,Maszeruje wiosna”. Wykonana została również piosenka z repertuaru Skaldów pt. ,,Wiosna”. Na zakończenie przedstawienia rodzice poczęstowali pociechy cukierkami. Na ręce Pań biorących czynny udział w występie, Dyrektor Szkoły Podstawowej Wojciech Strzeszewski wręczył czekoladki i kwiaty. Był to gest w podzięce za trud włożony w przygotowania. Wśród zaproszonych gości, znaleźli się: Wójt Gminy Andrzejewo Beata Ponichtera oraz Sekretarz Gminy Andrzejewo Robert Rosiak. Publiczności bardzo podobał się występ, który nagrodziła gromkimi brawami.
Uwieńczeniem całej uroczystości była możliwość zrobienia zdjęć z udziałem dzieci oraz postaci symbolizujących oznaki wiosny.

/Info UG Andrzejewo/

333 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wicepremier Henryk Kowalczyk odwiedził Poświętne, aby razem z młodzieżą zasiać szkolną łąkę kwietną

We wtorek, 21 marca uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Poświętnem, wzięli udział w akcji „Zasiej łąkę na Wiosnę”, której organizatorem jest...

Zamknij