ggg ggg

Pierwsza Dama RP z wizytą w Zespole Szkół Publicznych nr 2 w Kobyłce

28 listopada 2019 r. to data, która już na zawsze zapisze się w historii Zespołu Szkół Publicznych nr 2 w Kobyłce. To właśnie w tym dniu, Burmistrz Kobyłki Edyta Zbieć wraz z wiceburmistrzem Grzegorzem Świętoreckim oraz Dyrektor Szkoły Urszulą Gromelska wraz z nauczycielami i uczniami, mieli przyjemność gościć w placówce Pierwszą Damę RP, panią Agatę Kornhauser-Dudę.

Pierwsza Dama pojawiła się w szkole, w ubiegły czwartek, 28 listopada tuż po godzinie 12:00. Już na samym początku swojej wizyty Małżonka Prezydenta z dużym uznaniem podkreśliła, iż słyszała wiele dobrego na temat kobyłkowskiej placówki.
Podczas oficjalnego powitania, Pani Burmistrz Edyta Zbieć razem z Panią Dyrektor Urszulą Gromelską, gośćmi oraz Samorządem Szkolnym, zaprosili Panią Prezydentową do wspólnego spaceru po szkole. Małżonka Pana Prezydenta miała przy tym okazję zapoznać się z najważniejszymi projektami, w których biorą udział uczniowie Zespołu Szkół Publicznych nr 2 w Kobyłce.
Jeden z nich, realizowany w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” już od kilku lat towarzyszy najmłodszym uczniom, przynależącego do szkoły Publicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 2, które było pierwszym przystankiem Pani Prezydentowej.
Podczas spotkania z maluchami, Pierwsza Dama przeczytała wiersz patriotyczny Władysława Bełzy pt. „Katechizm polskiego dziecka”.
Przedszkolaki odwdzięczyły się jej śpiewając piosenki o tematyce, związanej z prawami dziecka. (Warto wspomnieć, że w kobyłkowskiej placówce realizowany jest projekt edukacyjny z okazji 30-lecia Konwencji Praw Dziecka). Podczas występów, Pani Prezydentowa zaprosiła wszystkie dzieci do wspólnej zabawy w kole. Na zakończenie swojego spotkania z najmłodszymi uczniami, Pierwsza Dama podarowała każdemu z nich pamiątkowego misia. Dzieci od swojego gościa otrzymały również Krokodyla – maskotkę Inspekcji Transportu Drogowego, który jak obiecała Pani Prezydentowa będzie pomagał im uczyć się bezpieczeństwa na drodze.
Pani Agata Kornhauser-Duda z dużym uznaniem odniosła się także do nauczycieli oraz wychowawców grup przedszkolnych. Podziękowała im za zaangażowanie i wkład w wychowanie najmłodszego pokolenia.
Małżonka Pana Prezydenta zaszczyciła również swoją obecnością dzieci przebywające w świetlicy. Przy okazji spotkania, Pierwsza Dama wcieliła się w rolę ucznia, a „nauczyciele”, (którymi tym razem okazały się dzieci), zapoznali ją z podstawami szydełkowania oraz grą na bum bum rurkach. Podczas kilkudziesięciominutowej rozmowy, dzieci mogły dowiedzieć się od swojego gościa, skąd pochodzi święty Mikołaj oraz jak ważne jest zdrowe odżywianie. Ponadto, pani Agata Kornhauser-Duda opowiedziała im także o andrzejkowych zabawach, w które lubiła się bawić w dzieciństwie.
Pani Sylwia Kotowska – kierownik świetlicy szkolnej, przybliżyła Pierwszej Damie szczegóły programu „Świetlicówka”. Dzięki niemu dzieci już od najmłodszych lat uczą się współpracy, systematyczności, a przede wszystkim pomocy innym. Na pamiątkę swojej wizyty w świetlicy, Pani Prezydentowa przekazała dzieciom prezent w postaci puzzli i książek.
Jednym z ostatnich punków wizyty wyjątkowego gościa było spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bohaterów Bitwy Ossowskiej, Małym i Dużym Samorządem Uczniowskim oraz uczestnikami projektu „Ważne Krzesło”. (Najważniejszym celem tego projektu jest przygotowanie młodzieży do wyboru przyszłego kierunku kształcenia i poszerzenie ich wiedzy o możliwych drogach rozwoju w poszczególnych zawodach). Podczas spotkania, młodzież szkolna mogła wcielić się w rolę redaktorów i zadawać pytania, na które Pani Prezydentowa odpowiadała z dużą radością.
Pierwsza Dama opowiedziała przy okazji o swojej pracy nauczyciela, podkreślając przy tym, że nauczycielami powinny zostawać osoby pełne pasji i oddania, nie bojące się nowych wyzwań, a przede wszystkim lubiące dzieci i młodzież.
W podziękowaniu za wizytę Pierwsza Dama RP otrzymała od młodych redaktorów Kwartalnik Samorządu Uczniowskiego pt. „Ploteczki z Dwójeczki – nie pytaj, czytaj”, który uczniowie samodzielnie przygotowują.
Pani Agata Kornhauser-Duda wpisała się również do Kroniki Szkolnej, co niewątpliwe będzie stanowiło wspaniałą pamiątkę po tym historycznym spotkaniu.
/Dorota Kaza,
foto: Filmowanie i Fotografia
Kulesza – Cezary Kulesza;
UM Kobyłka/

493 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Minister Marlena Maląg z wizytą w Klubie „Senior+” Ząbkach

29 listopada 2019 r. placówkę Dziennego pobytu dla osób starszych – Klub „Senior+” nadzorowaną przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Ząbkach,...

Zamknij