ggg ggg ggg

Piękne suknie, eleganckie garnitury… i blask w oczach, czyli Bal Studniówkowy 2018 maturzystów ZDZ w Wyszkowie

3 lutego 2018 r. ponad 120 osób: maturzystów z I Technikum Poligraficzno-Usługowego oraz IV Liceum Ogólnokształcącego Zakładu Doskonalenia Zawodowego Centrum Kształcenia w Wyszkowie wraz z osobami towarzyszącymi, dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne i przedstawiciele rodziców, uczestniczyli w jedynym w swoim rodzaju wydarzeniu – Studniówce.

Bal studniówkowy odbył się w ubiegłą sobotę w sali balowej Gościńca pod Jesionem w Wyszkowie.  Tradycyjnie też niezapomnianą zabawę rozpoczęto od poloneza, który w pierwszej parze poprowadziła dyrektor Agata Rydzewska, a dalej dyrektor CK ZDZ w Wyszkowie Dariusz Glinka i wychowawcy klas: Małgorzata Napiórkowska – wychowawczyni kl. IV Technikum Usług Fryzjerskich, Edyta Kasjaniuk – wychowawczyni klasy pedagogicznej oraz Grzegorz Siemienowski – wychowawca klasy policyjnej.

Nad całością czuwali konferansjerzy, czyli Aleksandra Chmiel i Jakub Leszczyński, którzy po ciepłym powitaniu dyrekcji, wychowawców, maturzystów oraz wszystkich zebranych, udzielili głosu dyrektor szkoły Agacie Rydzewskiej.” Ostatni rok szkoły to natrętnie powtarzające się słowa: oceny, frekwencja, punkty, matura… Na szczęście pojawia się miły przerywnik – studniówka, na którą czekacie z tak wielkimi emocjami. To ten bal, który, mam nadzieję, będzie tematem wyłącznie przyjemnych wspomnień. Drodzy uczniowie – bardzo się cieszę, że tego wyjątkowego wieczoru mogę być z Wami. Patrzę na wasze piękne suknie, eleganckie garnitury, ale dostrzegam też blask w Waszych oczach wyrażający ogromną radość i zniecierpliwienie, żeby już zabrzmiały te pierwsze takty, żeby zabawa się rozpoczęła”. Dziękowała gorąco rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie balu, a następnie podkreślała rolę każdego z uczniów w tworzeniu historii szkoły i był to czas dobrze przez nich wykorzystany: „Wyrażam nadzieję, że symboliczne 100 dni, które dzielą Was od matury, upłyną w spokojnej i twórczej atmosferze. Z całego serca życzę Wam powodzenia na egzaminach, przysłowiowego połamania piór oraz odwagi, która dodaje skrzydeł i prowadzi do wymarzonego celu. Ale dziś jest jeszcze czas zabawy – mam nadzieję, że dla Was wszystkich będzie to radosne przeżycie, które na zawsze pozostanie wspomnieniem młodości”.

Z kolei dyrektor Dariusz Glinka wspominał ten pierwszy raz, szczególny moment, gdy przed laty dzisiejsi maturzyści przekroczyli próg szkoły z obawami i oczekiwaniami. Życzył młodzieży pomyślności podczas matury, podczas egzaminów i w całym dalszym życiu. Podziękowania od przedstawicielki rodziców usłyszeli dyrektorzy i nauczyciele, a uczniowie życzenia niezapomnianego wieczoru i dobrej, wspaniałej zabawy. Tą część zamknęły podziękowania od uczniów dla grona pedagogicznego – kwiaty i kosze specjałów otrzymali dyrektorzy i wychowawcy, a dyrektor szkoły Agata Rydzewska oficjalnie ogłosiła rozpoczęcie Balu Studniówkowego 2018.

Po dłuższej przerwie na regenerację, maturzyści zaliczyli liczne sesje fotograficzne. Zaś przed tańcami uczennice klasy IV TUF zaprezentowały specjalny pokaz taneczny. A potem? Młodzież i ich goście bawili się do białego rana, bo tak jest w studniówkowym zwyczaju.

/Janina Czerwińska/

8 500 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wyjątkowy i niezapomniany bal maturzystów z Zespołu Szkół nr 3 w Wyszkowie

Uczniowie z Zespołu Szkół nr 3 w Wyszkowie bawili się w sobotnią noc, 3 lutego 2018 r. na 100 dni...

Zamknij