ggg ggg ggg ggg ggg

Pełen wrażeń „Dzień ze Stołeczną Policją” w I LO PUL w Wołominie

We wtorek, 14 czerwca w Wołominie zorganizowano „Dzień ze Stołeczną Policją”. Pełne widowiskowych atrakcji wydarzenie o charakterze informacyjno-edukacyjnym, skierowane było do uczniów szkół mundurowych – I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie oraz I LO PUL w Dębem Wielkim i miało na celu zachęcenie młodych ludzi do wstąpienia w szeregi Policji.

Organizatorem niecodziennego przedsięwzięcia była Komenda Stołeczna Policji, która w porozumieniu z dyrektor I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej p. Agnieszką Kaczyńską, przeprowadziła pełną atrakcji akcję promowania wśród młodzieży zawodu policjanta.
Wsparcie merytoryczne i logistyczne przedsięwzięcia zapewniły: KP PSP w Wołominie i KPP w Wołominie.
Pierwszą część pokazów zorganizowano na boisku Komendy Powiatowej PSP w Wołominie. Ponad 300 kadetów PUL mogło podziwiać efekty pracy Wydziału Wywiadowczo – Patrolowego KSP z udziałem zwierząt. Bardzo ciekawą prezentację wyszkolenia koni służbowych i psów tropiących komentarzem opatrzył kom. Paweł Pławecki.
Następnie Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Warszawie zaprezentował pokaz skutków manipulacji przy ładunku wybuchowym wraz z zasadami bezpiecznego posługiwania się materiałami pirotechnicznymi.
Kolejna część programu „Dzień ze Stołeczną Policją” odbyła się w sali gimnastycznej szkoły, a zainaugurowało ją doniosłe wydarzenie, jakim było podpisanie Porozumienia o Współpracy w zakresie edukacji policyjnej, pomiędzy I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie, a Komendą Powiatową Policji w Wołominie. W imieniu szkoły porozumienie podpisała dyrektor p. Agnieszka Kaczyńska, zaś w imieniu KPP Wołomin – Komendant insp. dr Marek Ujazda.
Po dokonaniu formalnego potwierdzenia wzorowej wieloletniej współpracy, funkcjonariusze Wydziału Doskonalenia Zawodowego KSP przygotowali pokaz technik samoobrony i obezwładniania osób przy wykorzystaniu środków przymusu bezpośredniego.
Następnie Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji zaprezentował, jakie podejmuje działania w przypadku ujawnienia paczki niewiadomego pochodzenia, która może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego.
Kolejnym punktem programu był pokaz musztry z karabinkiem reprezentacyjnym 5,56 mm w wykonaniu policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Warszawie. Kadeci poznali również zadania funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego KSP, w których wykonaniu zobaczyli dwie inscenizacje: zabezpieczenie miejsca wypadku drogowego oraz profesjonalny pokaz kierowania ruchem drogowym. Na uwagę zasłużył również popis przygotowany przez funkcjonariuszy Laboratorium Kryminalistycznego KSP i Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KSP, czyli oględziny miejsca zdarzenia z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu.
Ostatnim punktem programu była prezentacja pojazdów wykorzystywanych przez warszawskich funkcjonariuszy policji. Kadeci I LO PUL mogli obejrzeć m.in.: radiowozy wykorzystywane przez specgrupę „SPEED”, specjalistyczną łódź motorową, ambulans kryminalistyczny, sprzęt pirotechniczny policyjnych komandosów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego z Warszawy oraz policyjne motocykle.
Po zakończeniu pokazów młodzież miała okazję porozmawiać z funkcjonariuszami i odwiedzić stoiska promocyjne poszczególnych wydziałów.
Niewątpliwie zaprezentowane w tak ciekawy sposób możliwości ścieżek kariery w KSP zaowocują wśród przyszłych absolwentów szkół mundurowych PUL wyborem służby w Policji.

/I LO PUL/

631 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
PROJEKT „INTELIGENTNE RYBACTWO” – PROPAGOWANIE EKOLOGICZNYCH METOD POŁOWÓW ŚRÓDLĄDOWYCH

Rybołówstwo, obok łowiectwa i zbieractwa, od wieków było jednym ze sposobów zdobywania pożywienia. Dla ludności mieszkającej nad większymi wodami było...

Zamknij