ggg ggg
ggg ggg

Ostrów pamiętała o Powstaniu Warszawskim

1 sierpnia na cmentarzu parafialnym w Ostrowi Mazowieckiej odbyły się obchody 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Na miejscu stawili się przedstawiciele lokalnych władz, jednostek samorządowych i oświatowych, jak również delegacja 22. Wojskowego Ośrodka Kartograficznego w Komorowie, harcerze oraz mieszkańcy miasta. Uroczystość rozpoczęła się dźwiękiem syren o godzinie 17.00. Przemówienie wygłosił burmistrz miasta Ostrów Mazowiecka Jerzy Bauer. Modlitwę w intencji poległych powstańców poprowadził ksiądz Kamil Stańczuk z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Delegacje obecne na spotkaniu złożyły kwiaty i zapaliły znicze przy Mauzoleum „Córkom i Synom Ziemi Ostrowskiej zamordowanym w latach 1939 – 1956”. Na zakończenie obchodów Wolontariusze Muzeum – Dom Rodziny Pileckich uczcili pamięć rotmistrza Witolda Pileckiego złożeniem kwiatów na jego symbolicznej mogile.
/Info/

299 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
II Piknik Rodzinny w Zakrzewie Kopijkach

W niedzielne słoneczne popołudnie, 29 lipca 2018 r. na terenie boiska szkolnego w Zakrzewie Kopijkach odbył się po raz Drugi...

Zamknij