ggg ggg
ggg ggg

II Piknik Rodzinny w Zakrzewie Kopijkach

W niedzielne słoneczne popołudnie, 29 lipca 2018 r. na terenie boiska szkolnego w Zakrzewie Kopijkach odbył się po raz Drugi Piknik Rodzinny.

Został on zorganizowany przez Wicestarostę Urszulę Wołosiewicz oraz Radne Gminy Zaręby Kościelne: Beatę Kietlińską, Hannę Iwanowską oraz Justynę Pętkowską. Z pomocą przyszli też sponsorzy: Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK), Skłodowski Sp. Jawna z Zarąb Kościelnych, Wicestarosta Urszula Wołosiewicz oraz członek Zarządu Stowarzyszenia Rozwoju Ziemi Zarębskiej -Jolanta Nienałtowska. Partnerami Pikniku Rodzinnego była Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Zarębskiej.
Piknik Rodzinny rozpoczął się od polowej Mszy Św. odprawionej przez ks. kan. Jerzego Krysztopę, proboszcza parafii Zuzela, miejsca urodzin Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski. Oprawę Mszy Św. zapewniły zespoły „Kwiaty Polskie” oraz „Zapominajka” razem z Panem organistą. Brali w niej udział licznie zgromadzeni mieszkańcy Zakrzewa Kopijk oraz okolicznych miejscowości. Oprawę muzyczną imprezy zapewnił nam niezawodny rodzic – Grzegorz Marcinkowski.
Po skończonej Mszy Św. i oficjalnym powitaniu gości na scenie zaprezentował się zespół z Chmielewa „Kwiaty Polskie” oraz zespół z Zarąb Kościelnych „Zapominajka”. Oba zespoły otrzymały z rąk Wicestarosty Urszuli Wołosiewicz podziękowania oraz drobne upominki. Uczestnikom Pikniku Rodzinnego zapewniono wiele atrakcji: dmuchana zjeżdżalnia, dmuchany zamek, stanowiska animacyjne z malowaniem buzi i włosów, klaun, lody, bajkowa postać Smerfa, stoisko z materiałami promocyjnymi NASK, stoisko Powiatowego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, stoisko Avon, stoisko ze swojskim jadłem, przejażdżki kucykami. Organizatorzy zadbali również, aby nikt z uczestników imprezy nie poczuł się głodu, dlatego na każdego czekały kiełbaski oraz pyszne ciasto, napoje, kawa i herbata przygotowane zarówno przez organizatorów, jak i Panie z okolicznych miejscowości. Autobus typu „Bar” oferował różnego typu dania i napoje chłodzące.
Piknik Rodzinny był także okazją do rozegrania meczu Piłki Nożnej przez grupę chłopców, wszyscy otrzymali z rąk Wicestarosty pamiątkowe złote i srebrne statuetki. Była pogadanka nt. Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie oraz wesołe zabawy dla dzieci i rodziców. Niestety, dalsza część Pikniku nie odbyła się ze względu na załamanie pogody. W programie przewidziany był jeszcze mecz piłki siatkowej oraz wiele zabaw i konkurencji dla całych rodzin.
Drugi Piknik Rodzinny w Zakrzewie Kopijkach miał na celu umożliwienie wzajemnego poznania się i integrację mieszkańców okolicznych miejscowości oraz zachęcenie ich do podejmowania wspólnych działań na rzecz środowiska lokalnego. Była to jednodniowa forma rekreacji dzieci, młodzieży, osób samotnych, seniorów oraz całych rodzin z okolicznych wsi.
Organizatorzy dziękują Urzędowi Gminy za przygotowanie i udostępnienie terenu boiska szkolnego, a wszystkim przybyłym za zaangażowanie i stworzenie rodzinnej, serdecznej atmosfery.
/Justyna Pętkowska;
Fot.: Andrzej Wołosiewicz, Justyna Pętkowska/

374 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
74. rocznica Powstania Warszawskiego

1 sierpnia o godz. 17 w 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na terenie Gminy Tłuszcz uruchomiono syreny alarmowe w hołdzie...

Zamknij