ggg ggg ggg ggg

Ostrów Mazowiecka otrzymała dotację na działania edukacyjne z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W poniedziałek 24.04.2023 r. o godzinie 10:00 w Galerii Jatki w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się konferencja prasowa dotycząca 16 dotacji przyznanych samorządom przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Ostrów Mazowiecka otrzymała 30 tys. zł na ekologiczny piknik rodzinny, który odbędzie się
14 czerwca w Szkole Podstawowej Nr 1. Dofinansowanie imprezy wyniesie 100% kosztów, co jest świetną informacją dla samorządu i burmistrza Jerzego Bauera.

W trakcie konferencji Fundusz reprezentowała Kamila Mokrzycka, zastępca prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, a miasto Ostrów Mazowiecka burmistrz Jerzy Bauer.
A w konferencji uczestniczył również wicepremier, poseł Henryk Kowalczyk oraz parlamentarzyści i przedstawiciele samorządów. Jak podkreślał wicepremier Henryk Kowalczyk, bez edukacji i odpowiedniego kształtowania świadomości młodego pokolenia, środki się zmarnują.
Dlatego obecnie kieruje się działania na podniesienie świadomości ekologicznej i ekonomicznej, m.in. poprzez pikniki edukacyjne.
Miasto Ostrów Mazowiecka otrzymało 30 tys. zł dofinansowania w formie dotacji na zadanie z zakresu edukacji ekologicznej. Środki pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i będą przeznaczone na organizację zadania pn. „Ekologiczny Piknik Rodzinny w Szkole Podstawowej Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej”. Zadanie jest w 100% dofinansowane z WFOŚiGW.
Głównym celem zadania jest wspieranie lokalnych inicjatyw propagujących przedsięwzięcia polegające na budowaniu postaw proekologicznych połączonych z aktywnymi działaniami na rzecz środowiska, pogłębianiem wiedzy i wrażliwości ekologicznej na terenie województwa mazowieckiego. Piknik odbędzie się 14 czerwca 2023 roku na terenie Szkoły Podstawowej Nr 1.
Z powiatu ostrowskiego dotacje na działania edukacyjne (pikniki ekologiczne) otrzymały także po 30 tys. zł
gminy: Andrzejewo, Stary Lubotyń, Brok, Nur, Boguty-Pianki, Szulborze Wielkie, Gmina Ostrów Mazowiecka.
Urząd Gminy Ostrów Mazowiecka otrzymał dodatkowo dofinansowanie w wysokości 44 tys. 999 złotych na budowę ścieżki ekologicznej pt. ,,W Dudach szkołę w lesie mamy o ekologię dbamy. Odpady Zbieramy”.
Na realizację 16 projektów edukacyjnych zgłoszonych przez samorządy z powiatów ostrowskiego i wyszkowskiego Fundusz przekaże łącznie 540 452,55 zł w formie dotacji. Środki pozwolą na utworzenie nowych ścieżek przyrodniczych, przygotowanie zajęć edukacyjnych oraz organizację ekologicznych pikników rodzinnych.

/oprac. J.Cz./

489 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Konferencja o Błogosławionym Stefanie Kardynale Wyszyńskim

19 kwietnia br. w Zespole Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się uroczysta konferencja o bł. Stefanie Kardynale Wyszyńskim....

Zamknij