ggg

Konferencja o Błogosławionym Stefanie Kardynale Wyszyńskim

19 kwietnia br. w Zespole Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się uroczysta konferencja o bł. Stefanie Kardynale Wyszyńskim. Zaproszonych gości przywitał dyrektor szkoły pan Bogusław Konrad, a słowo wstępu na temat uroczystości wygłosił dr Jan Okuła Dziekan Dekanatu WNMP w Ostrowi Mazowieckiej.

Uczestnicy konferencji wysłuchali referatów dotyczących życia i działalności Prymasa Tysiąclecia wygłoszonych przez dr Monikę Wiśniewską z Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej oraz ks. biskupa Tadeusza Bronakowskiego na temat „Trzeźwości Narodu w nauczaniu bł. Ks. Stefana Wyszyńskiego”. Spotkanie było okazją do wręczenia nagród laureatom konkursu literacko-plastycznego pt. „Sztuką jest umierać dla ojczyzny, ale największą sztuką jest dobrze żyć dla niej”. Następnie podczas wystąpień zaproszonych gości głos zabrała pani Dorota Subda, Przewodnicząca Rady Powiatu, która w swoim wystąpieniu złożyła serdeczne podziękowania na ręce dyrektora szkoły za kultywowanie pamięci o Kardynale Wyszyńskim, przypomniała, że bł. Stefan Kardynał Wyszyński w roku ubiegłym został patronem Powiatu Ostrowskiego, a 27 maja br. obchodzić będziemy Dzień Patrona Powiatu Ostrowskiego.

/Starostwo Powitowe w Ostrowi Mazowieckiej/

306 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Żywa lekcja o Powstaniu Styczniowym w Jadowie

W niedzielę, 16 kwietnia na błoniach obok kościoła w Jadowie, odbyła się widowiskowa inscenizacja historyczna pod nazwą „Potyczki Powstania Styczniowego...

Zamknij