ggg ggg
ggg ggg

Od 5 lipca nowe rondo na ul. Wołomińskiej częściowo otwarte!

Jak informuje GDDKiA w czwartek, 5 lipca nastąpi wprowadzenie czasowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu dróg DK8 i DW 635, czyli na nowym rondzie na ul. Wołomińskiej w miejscu dawnego wiaduktu. Rondo będzie przejezdne w trzech kierunkach: dwupasmówką od strony Słupna i od ul. Słowackiego (os. Victoria) oraz ul. Wołomińską w kierunku Ciemnego i Wołomina.

Częściowe otwarcie ronda umożliwi przejazd od strony Słupna w kierunku Wołomina i osiedla Victoria z ominięciem centrum Radzymina.
Wraz z udostępnieniem ronda, zostanie otwarty przejazd dwupasmówką od wiaduktu w Cegielni przy Cmentarzu Poległych aż do ul. Słowackiego. Dzięki temu np. mieszkańcy osiedla Victoria będą mogli dojechać z Warszawy do domu omijając centrum Radzymina. Ulica Słowackiego stanie się przejezdna w obie strony na odcinku przy Kościele p.w. św. Jana Pawła II, łączącym ją z dwupasmówką.
UMiG Radzymin prosi, aby w okresie wzmożonego ruchu na ul. Słowackiego ograniczyć tam parkowanie samochodów. Sytuacja ta będzie przejściowa do czasu otwarcia czwartego zjazdu z ronda, czyli ul. Wołomińskiej w kierunku Radzymina, które jest planowane na koniec września. Wówczas powinno nastąpić przywrócenie normalnego ruchu drogą 635 pomiędzy Radzyminem a Wołominem.

Utrudnienia na ul. Wołomińskiej

Warto pamiętać, że wraz z częściowym otwarciem ronda rozpocznie się remont ul. Wołomińskiej na odcinku od ronda do ul. Wczasowej.
Inwestor, Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich wybuduje na tym odcinku nową nawierzchnię, chodnik i ścieżkę rowerową. W związku z tym ul. Wołomińska pozostanie zamknięta na odcinku ul. Wczasowa – rondo do końca września br., kiedy to MZDW planuje zakończenie prac.
Jednocześnie Gmina Radzymin przygotowuje się do budowy ciągu pieszo-rowerowego na ul. Wołomińskiej na odcinku od ul. Mickiewicza do ul. Wczasowej. W czerwcu br. rozstrzygnięto przetarg na budowę, a wkrótce planowane jest podpisanie umowy z wykonawcą. Planowany czas budowy ścieżki rowerowej to 11 miesięcy od daty podpisania umowy.
Po zakończeniu przez MZDW remontu fragmentu ul. Wołomińskiej od ronda do ul. Wczasowej oraz po wybudowaniu przez gminę ścieżki rowerowej od ul. Wczasowej do ul. Mickiewicza wzdłuż ul. Wołomińskiej powstanie bezpieczna przestrzeń dla ruchu pieszych i rowerów od centrum Radzymina aż do ronda w miejscu dawnego wiaduktu.

/opr. rl/

482 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Gminę oświetlą nowoczesne i energooszczędne LED-y

Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński podpisał 25 czerwca umowę z firmą ELTAST, która zainstaluje nowe oświetlenie uliczne – energooszczędne lampy LED....

Zamknij