ggg ggg
ggg ggg

Obchody Stulecia Odzyskania Niepodległości w radzymińskich przedszkolach: „Piotruś Pan” i „Piotruś Pan – Nibylandia”

Setna rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę, była świetną okazją do lekcji patriotyzmu także dla przedszkolaków z przedszkoli: Piotruś Pan oraz Piotruś Pan – Nibylandia w Radzyminie.

Nasze przedszkolaki wraz z rodzinami wzięły udział w projekcie „Kocham Cię Polsko”. Powstało wiele prac literackich i plastycznych, w których stworzenie zaangażowani byli Rodzice i Dziadkowie przedszkolaków.
Prace zostały wyeksponowane na wystawie w sali gimnastycznej, a także utworzyły album, który można obejrzeć na stronie internetowej przedszkola.
Jeden z egzemplarzy albumu wraz z piękną, samodzielnie wykonaną pracą, przedstawiającą nasze godło państwowe, przedszkolaki podarowały Burmistrzowi Radzymina, panu Krzysztofowi Chacińskiemu.
Warto na zakończenie dodać, iż oba przedszkola wzięły także udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”, ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Dzieci, punktualnie o godz. 11:11 zaśpiewały cztery zwrotki hymnu narodowego.
(Widok naszych małych przedszkolaków – patriotów z kotylionami przypiętymi do białych bluzeczek, śpiewających dziarsko Hymn Polski, wzruszył niejednego dorosłego i na długo pozostanie w naszej pamięci).

/A. Archanowicz/

215 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wojewoda z wizytą w Wyszkowie

27 listopada na zaproszenie nowo wybranych władz Powiatu Wyszkowskiego oraz Burmistrza Wyszkowa w Wyszkowie gościł I Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski....

Zamknij