ggg ggg
ggg ggg

Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w Łochowie

5 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Z tej okazji Stowarzyszenie „JACY? TACY?” zorganizowało 4 grudnia w sali konferencyjnej Dworca PKP spotkanie, podczas którego podziękowaliśmy wszystkim osobom, które bezinteresownie pracują na rzecz naszych podopiecznych.
Gośćmi honorowymi byli WOLONTARIUSZE pracujący na rzecz stowarzyszenia. Wśród przybyłych gości znaleźli się: Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, V – ce Burmistrz Łochowa Małgorzata Łotarska, Prezes Caritas Łochów Marek Górniaczyk, Dyrektor Przedszkola w Łochowie Hanna Wójcik, Radna Gminy Łochów Urszula Kalinowska, przedstawiciele samorządów szkolnych.
Prezes Stowarzyszenia Monika Jabłonowska przywitała wolontariuszy, zaproszonych gości i członków stowarzyszenia. Następnie wysłuchaliśmy piosenki skomponowanej przez Arka Rogalę wokalistę zespołu Wysokie Stężenie Bluesa pt. „JACY? TACY? TO MY”.
Wykład o idei wolontariatu wygłosił Piotr Frączak z Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. Pan Piotr jest szkoleniowcem, historykiem społecznikiem, który od wielu lat działa w przeróżnych organizacjach pozarządowych. O pracy wolontariuszy opowiedziała również v – ce Prezes Stowarzyszenia Dominika Martoń – Jaroszewska.
Kulminacyjnym punktem obchodów było wręczenie dyplomów i kwiatów dla wolontariuszy i przyjaciół naszego stowarzyszenia. Następnie głos zabrali: Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski oraz Elżbieta Trojanowska – Prezes Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „JAWOR”, która od wielu lat prowadzi koło wolontariatu przy WTZ w Jaworku. W części artystycznej wystąpili: Julian Jarosiński i Monika Dobosz z zespołu BACHUS.
Następie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Jesteśmy świadomi, iż bez wolontariuszy, którzy pomagają nam w naszych działaniach, nie bylibyśmy w stanie wspierać naszych podopiecznych, dlatego dziękujemy wszystkim za okazane serce i poświęcony czas. Za pomoc przy organizacji festynu, pikników i spotkań integracyjnych, wsparcie naszych sobotnich i wakacyjnych zajęć terapeutycznych, za organizację zbiórek rzeczowych na rzecz naszego stowarzyszenia.
Dziękujemy wolontariuszom za to, że są z nami i możemy na nich liczyć. Pamiętajcie, że dobro, które czynicie powróci do was z podwójną siłą.

/Info/

1 835 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wojewoda Mazowiecki z wizytą w Łochowie

W Urzędzie Miejskim w Łochowie 7 grudnia odbyło się spotkanie, w którym gościem wyjątkowym był wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera. Spotkanie...

Zamknij