ggg
ggg ggg

Obchody 82. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w Radzyminie

82. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej uczczono w Radzyminie okolicznościową Mszą Świętą w Kolegiacie Radzymińskiej oraz ceremonią złożenia kwiatów na mogiłach żołnierzy i lotników Września 1939 roku, spoczywających na Cmentarzu Poległych.

W minioną środę, 1 września przedstawiciele władz samorządowych Gminy Radzymin – wiceburmistrz Krzysztof Dobrzyniecki wraz z wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Wiesławem Solarzem, wspólnie z młodzieżą i nauczycielami z Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. AK Ziemi Radzymińskiej na czele z prezesem Władysławem Kolatorskim oddali hołd Obrońcom Ojczyzny z Września 1939 roku.
Samorządowcy i uczniowie udali się na radzymiński Cmentarz Poległych, gdzie odbyła się ceremonia złożenia kwiatów i zapalenia zniczy na zbiorowej mogile żołnierzy polskich z 1939 roku oraz pod tablicą, upamiętniającą lotników polskich, poległych w czasie bitwy powietrznej nad Radzyminem w dn. 7 IX 1939 r. Uroczystą zbiórkę uświetniła obecność przedstawicieli SH Grom w Barwach 13 Pułku Ułanów AK w historycznym umundurowaniu, którzy zaciągnęli wartę na cmentarzu.
Następnie, uczestnicy uroczystości udali się do Kolegiaty Radzymińskiej, gdzie odprawiona została okolicznościowa Msza Św. w intencji poległych Obrońców Ojczyzny.
W uroczystej Eucharystii uczestniczyły poczty sztandarowe Towarzystwa Przyjaciół Radzymina oraz Radzymińskich Żołnierzy AK Obwodu „Rajski Ptak”.

/opr. KW; foto: G. Jeleń/

110 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Blisko 400 Kadetów I LO PUL w Wołominie zainaugurowało nowy rok szkolny!

Uroczystą zbiórką w obecności Grona Pedagogicznego, Rodziców i Dostojnych Gości, 380 Kadetów I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w...

Zamknij