ggg ggg ggg ggg

Blisko 400 Kadetów I LO PUL w Wołominie zainaugurowało nowy rok szkolny!

Uroczystą zbiórką w obecności Grona Pedagogicznego, Rodziców i Dostojnych Gości, 380 Kadetów I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie zainaugurowało nowy rok szkolny 2021/2022.

Rzeczypospolitej”, na rozpoczęciu roku szkolnego gościliśmy Żołnierzy z zaprzyjaźnionych Jednostek Wojskowych.
Podczas uroczystości został odczytany list od Ministra Obrony Narodowej p. Mariusza Błaszczaka z życzeniami na nadchodzący rok szkolny i gratulacjami wyboru kierunku edukacji mundurowej. Tym samym, Pan Minister zainicjował projekt „Kalendarz z mundurem”, będący wsparciem edukacyjnym i wychowawczym dla naszej młodzieży.
Kadeci otrzymali podziękowania za udział w tegorocznych uroczystościach z okazji 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej w Ossowie, które w imieniu burmistrz Wołomina Elżbiety Radwan wręczyła p. Olga Ludwiniak.
Warto w tym miejscu przypomnieć, że I LO PUL w Wołominie realizuje programy czwartej oraz piątej edycji Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych oraz otrzymało certyfikację MON na dwie klasy Oddziałów Przygotowania Wojskowego. Wszyscy Kadeci szkoły realizują w ramach edukacji mundurowej specjalność wojskową, policyjną, pożarnictwo i ratownictwo. Zeszłoroczny dorobek edukacyjny szkoły to pasmo sukcesów. Mimo trudnych warunków ograniczeń sanitarnych, w roku szkolnym 2020/2021 Kadeci zrealizowali wszystkie praktyczne treści programowe, wynikające z programów szkoleniowych. Zaczynając od Wojskowych Dni Szkoleniowych w Jednostkach Patronackich poprzez szkolenia z ratownictwa wodnego w WOPR, skoki spadochronowe, szkolenia strzeleckie i obozy kondycyjno – sprawnościowe, realizowane w Ośrodku Szkolenia Poligonowego GROM w Czerwonym Borze, a kończąc na wakacyjnych aktywnościach, tj. udział w Obchodach Powstania Warszawskiego, Bitwy Warszawskiej w Ossowie i Kuligowie oraz VI Ogólnopolskim Zlocie Klas Mundurowych. Blisko 100% wyniki matur, pierwsze miejsca w zawodach proobronnych oraz konkursach IPN – to ubiegłoroczny dorobek. Dumą szkoły są także Absolwenci, spośród których wielu rozpoczęło studia na WAT, ASzWoj, AWL, AWF, lub podjęło służbę wojskową, policyjną czy pożarniczą. (Taki jest właśnie cel edukacji PUL).
Przed wołomińską „mundurówką” wiele wyzwań! Życzymy Kadetom, Kadrze i Rodzicom przede wszystkim bezpieczeństwa i zdrowia, ale również efektywnej i wspaniałe edukacji! Powodzenia w roku szkolnym 2021/2022!

/opr. KW; źródło: I LO PUL/

1 156 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:

Zamknij