ggg ggg
ggg ggg

Nowy sprzęt oraz wyposażenie osobiste dla strażaków OSP Radzymin

Strażacy – ochotnicy z Radzymina w roku ubiegłym interweniowali w 278 zdarzeniach, w których udział wzięło 300 zastępów, łącznie przepracowując 25796 minut. Tym szczególniej cieszy fakt, że w obliczu tak pracowitego roku jednostce udało się pozyskać środki na uzupełnienie wyeksploatowanego sprzętu.

Na wyposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Radzyminie trafił nowy zestaw narzędzi hydraulicznych do ratownictwa technicznego Holmatro. W skład zestawu wchodzą: pompa spalinowa trzystopniowa, do jednoczesnego napędu dwóch urządzeń, nożyce, rozpieracz ramieniowy z możliwością wymiany końcówek, węże 10m długości, rozpieracz kolumnowy 1-tłokowy.
Zakupione narzędzia zastąpią używany dotychczas zestaw hydrauliczny firmy LUKAS.
Koszt realizacji zadania wyniósł 91.000 zł
i był współfinansowany z następujących źródeł: Gmina Radzymin – 40.000 zł,
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – 30.000 zł, Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie w ramach środków z KSRG – 19.915 zł, środki własne jednostki – 1.085 zł.
Ponadto, z budżetu Gminy Radzymin zakupione zostały 4 komplety aparatów powietrznych nadciśnieniowych ProPak firmy SCOTT wraz z maskami, 12 kompletów ubrań specjalnych, rękawice, hełmy oraz buty. Wartość otrzymanego sprzętu wyniosła 60.000 złotych.
Jednostka dzięki pozyskanym dotacjom z budżetu państwa zakupiła również 5 sztuk hełmów Rosenbauer Heros Titan za kwotę ponad 6.300 złotych. A także w ramach akcji prewencyjnej „Pomoc To Moc”, którą finansowała fundacja PZU – 7 kompletów radiostacji przenośnych Motorola, serii DP4600 o wartości 17.400 złotych.

/E.S./

165 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Noworoczne Spotkanie Samorządowe PSL Powiatu Wołomińskiego

W ubiegły piątek, 17 stycznia w sali bankietowej „Bon Ton” w Radzyminie, odbyło się uroczyste noworoczne spotkanie samorządowe, zorganizowane przez...

Zamknij