ggg ggg ggg

Nowoczesny Komisariat i nowy Komendant Policji w Radzyminie!

W ubiegły poniedziałek, 27 lipca w obecności licznie przybyłych gości, odbyło się uroczyste wprowadzenie załogi do nowej siedziby Komisariatu Policji w Radzyminie. Podczas apelu wpisującego się w powiatowe obchody Święta Policji, wręczono odznaczenia, nadano awanse oraz ogłoszono decyzję o powołaniu nowego Komendanta KP Radzymin, którym został nadkomisarz Paweł Piórkowski.

W miniony poniedziałek, punktualnie o godz. 11:00 na placu wewnętrznym nowego radzymińskiego Komisariatu, zlokalizowanego u zbiegu ulic: Traugutta i Żeligowskiego rozpoczął się uroczysty apel, przeprowadzony zgodnie z policyjnym ceremoniałem.
Po złożeniu przez dowódcę uroczystości nadkom. Radosława Gos meldunku przed I Zastępcą Komendanta Głównego Policji o gotowości do rozpoczęcia apelu, został wprowadzony poczet sztandarowy KPP w Wołominie oraz odegrano hymn państwowy.
Oficjalnego powitania gości dokonał Komendant Powiatowy Policji w Wołominie mł. insp. Marek Ujazda. Wśród przybyłych znaleźli się m.in.: I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak, Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej, Zastępca Komendanta Stołecznego Policji ds. logistyki Włodzimierz Pietroń, Michał Prószyński – szef gabinetu politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego, Marzena Małek – członek Zarządu Spółki PL 2012, starosta wołomiński Adam Lubiak, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Cezary Wnuk, burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk, burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński oraz przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Rembelski. Ponadto obecni byli: wikariusz parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Radzyminie ks. Daniel Filipowicz, prezes firmy „El bud” Stanisław Bereda, policjanci i pracownicy KPP Wołomin oraz załoga KP Radzymin.
– Dziś, świętujemy wprowadzenie załogi do nowej siedziby Komisariatu Policji w Radzyminie. KP Radzymin do 26 lipca mieścił się w starym budynku, którego stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia. Ważną datą był 7 XI 2013 r. kiedy KSP zwróciła się do starosty o przekazanie działki pod budowę nowego komisariatu. W VIII 2017 r. wydział inwestycji i remontów KSP zwrócił się do biura logistyki KGP o wyrażenie zgody na opracowanie programu inwestycji dla budowy Komisariatu w Radzyminie. Koszt planowanej inwestycji opiewał na kwotę ok. 9 mln zł z przeznaczeniem dla 40-osobowej załogi. W 2018 r. burmistrz wraz z Radą Miejską zadeklarował udział finansowy w budowie na kwotę 550 tys. zł na lata 2018-20. 9 XI 2018 r. podpisano umowę z firmą „El bud” na realizację zadania w formule „Projektuj i buduj”. Inwestor znakomicie spisał się przy realizacji projektu, wykonując zadania budowlane w ciągu niespełna 18 miesięcy – przypomniał Komendant Powiatowy Marek Ujazda, dziękując Komendantowi Głównemu i Stołecznemu oraz wszystkim, którzy przysłużyli się budowie nowego komisariatu, w tym p. Włodzimierzowi Pietroniowi za osobiste zaangażowanie w realizację zadania.
Z okazji Święta Policji podinsp. Marek Ujazda podziękował także funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym za ich ciężką pracę, zaangażowanie zwłaszcza w trudnym czasie epidemii. Z kolei, zwracając się do funkcjonariuszy z Radzymina powiedział: – Życzę, aby pracowało Wam się tutaj dobrze. Po cichu liczę, że będzie aż tak dobrze, że skuteczność jednostki w walce z przestępczością wzrośnie wprost proporcjonalnie do nowych standardów tego obiektu.
Następnie głos zabrał p. Michał Prószyński, który odczytał List Okolicznościowy od Mariusza Kamińskiego z MSWiA.
W dalszej części apelu, przyszedł czas na ceremonię wręczenia medali, odznaczeń i awansów. Za wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków służbowych Srebrnymi Medalami „Za Długoletnią Służbę” uhonorowani zostali: podinsp. Rafał Trzaskoma oraz nadkomisarz Tomasz Młynarczuk. Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant” uhonorowany został podinsp. Marcin Złotnik.

Z kolei brązowymi Medalami „Za Zasługi dla Policji” odznaczeni zostali samorządowcy wspierający pracę policjantów: starosta wołomiński Adam Lubiak oraz burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk.

W trakcie ceremonii odczytano również akty nadania wyższych stopni trzem funkcjonariuszom z KPP Wołomin i KP Radzymin. Awanse otrzymali: podinsp. Mariusz Pawlak, mł. asp. Marcin Gierko, sierż. Daniel Olszewski. (Na cześć odznaczonych i awansowanych policyjni sygnaliści odegrali fanfarę).
Szczególnym momentem było ogłoszenie rozkazu Komendanta Powiatowego o powołaniu na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Radzyminie nadkom. Pawła Piórkowskiego. Nowy komendant KP Radzymin odebrał także symboliczny klucz do nowego komisariatu z rąk nadinsp. Dariusza Augustyniaka i podinsp. Marka Ujazdy, a od burmistrza Radzymina Krzysztofa Chacińskiego oprawioną w ramę okazałą grafikę – herb Radzymina, który zgodnie z intencją darczyńcy ma zawisnąć w holu wejściowym budynku.
Aktu poświęcenia oddawanego do użytku budynku wraz z błogosławieństwem dla funkcjonariuszy dokonał ks. Daniel Filipowicz.
Ostatnim punktem uroczystego apelu były przemówienia okolicznościowe gości. Jako pierwszy głos zabrał I Zastępca Komendanta Głównego nadinsp. Dariusz Augustyniak, który nawiązał do rekordowej liczby ponad 100 nowych obiektów policyjnych oddanych do użytku w tym roku w Polsce i pogratulował funkcjonariuszom z Radzymina nowej siedziby, życząc im policyjnego szczęścia.
– Radzymin to miasto o dużym potencjale gospodarczo-społecznym i my, jako Policja musieliśmy stanąć na wysokości zadania i postarać się o to, żeby w tym pięknym budynku pracowali policjanci i podnosili na jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwo mieszkańców. Tak w Radzyminie, jak i w całym powiecie, jak również w Warszawie jest bezpiecznie. Warszawa i okoliczne powiaty to miejsca przyjazne dla obywateli. Na to bezpieczeństwo niewątpliwie wpływ mają Ci oto – Policjanci z Radzymina, z Wołomina. To dzięki nim z roku na rok spada ilość przestępstw a poprawia się wykrywalność – mówił Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej, chwaląc pracę naszych funkcjonariuszy. – Wykrywalność przestępstw kryminalnych w powiecie wołomińskim kształtuje się na poziomie 64% i jest to wyższy poziom, niż średnia wykrycia w całym garnizonie, która wynosi blisko 60%. Jest to drugi powiat w kolejności, co do ilości zabezpieczonego mienia od podejrzanych, ponad 3.7 mln zł – wyliczał generał komplementując także pracę policjantów zajmujących się w powiecie przestępczością nieletnich oraz z wydziału ruchu drogowego i pionu prewencji.
Ciepłych słów policjantkom i policjantom, gratulacji i podziękowań nie szczędzili również starosta Adam Lubiak i burmistrz Krzysztof Chaciński.
Po zakończeniu uroczystego apelu, wszyscy goście zaproszeni zostali do zwiedzenia nowego Komisariatu oraz do wpisania się w księdze pamiątkowej KP Radzymin.
Warto na zakończenie nadmienić, iż nowy Komisariat w Radzyminie, którego budowa wyniosła ok. 8 mln zł spełnia nowoczesne standardy techniczne, obowiązujące w obiektach służbowych Policji. Dzięki odpowiednim rozwiązaniom funkcjonalno-użytkowym powstały właściwe warunki dla obsługi interesantów, również tych z niepełnosprawnością ruchową. W budynku o powierzchni ponad 800 m2 docelowo służbę pełnić ma 32 funkcjonariuszy i 2 dwóch funkcjonariuszy cywilnych. (Komisariat Policji w Radzyminie obejmuje swoim zasięgiem dwie gminy: Radzymin i Dąbrówkę o łącznej powierzchni 12 951 km2, którą zamieszkuje 26 817 mieszkańców).
Mamy nadzieję, że będzie dobrze służył funkcjonariuszom i mieszkańcom przez długie lata.
/Rafał S. Lewandowski/

747 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Konkurs na stanowisko dyrektora ZSP w Łochowie jednak nierozstrzygnięty!

Od pewnego czasu w Starostwie Węgrowskim dzieją się „dziwne rzeczy” w związku z ogłoszonym konkursem na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół...

Zamknij