ggg ggg ggg

Nowoczesne targowisko w Długosiodle

Długosiodło – miejscowość i gmina w powiecie wyszkowskim wzbogaciła się o nowoczesne, zmodernizowane targowiska. Łączna wartość inwestycji to około 2 mln zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniosło blisko 1 mln zł. W otwarciu obiektu 8 grudnia 2019 r. wziął udział marszałek Adam Struzik.

Dzięki unijnym środkom w ramach PROW 2014–2020 na mapie Mazowsza pojawiają się kolejne targowiska, a istniejące są modernizowane. Targowisko w Długosiodle zyskało nie tylko wizualnie, ale też poprawiło warunki handlowania kupcom z gminy Długosiodło i okolic. Wykonano m.in.: oświetlenie, sanitariaty, parkingi oraz utwardzone podłoże. Ponad połowa powierzchni handlowej posiada zadaszenie, a każde ze stoisk przyłączone zostało do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej. Na terenie targowiska powstał budynek o powierzchni 306 m² z windą i salą wystawową.
– Klienci cenią targowiska przede wszystkim za możliwość zakupu świeżej, regionalnej żywności. To właśnie tu mogą kupić na przykład warzywa czy owoce bezpośrednio od producenta, ale także produkty oparte na tradycyjnych recepturach. Modernizacja lokalnych targowisk to dobra wiadomość nie tylko dla klientów, ale także dla rolników, dla których handel na targowisku stanowi ważne źródło dochodu. Warto więc, aby były to miejsca nowoczesne i estetyczne – podkreśla marszałek Adam Struzik.
Przy okazji oddania nowo wybudowanego targowiska zorganizowano jarmark bożonarodzeniowy. Świąteczne wyroby mogli zaprezentować i sprzedać twórcy ludowi i producenci z całego Mazowsza. Największą uwagę przyciągały niepowtarzalne dekoracje – stroiki, bombki, aniołki i choinki wykonane na szydełku. Nie zabrakło świątecznych pierników, lnianego oleju i przetworów wykonanych przez miejscowe gospodynie i uczniów z gminnych szkół.
Marszałek Adam Struzik razem z wójtem gminy Długosiodło Stanisławem Jastrzębskim, przewodniczącą Rady Teresą Paradowską oraz z przedstawicielami mieszkańców odwiedzili każde ze stoisk.
Uroczystości zakończyły się jubileuszowym
XX Gminnym Przeglądem Kolęd i Pastorałek.
/KW; fot. KW, www.mazovia.pl/

4 477 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
„Rzeczywistość jest zupełnie inna” – mówi burmistrz Robert Gołaszewski podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Łochowie

4 grudnia 2019 r. odbyła się XVI zwyczajna sesja Rady Miejskiej w Łochowie. Wśród wielu bieżących spraw została poruszona sprawa...

Zamknij