ggg ggg ggg ggg

Nowe place zabaw dla dzieci oraz miejsce rekreacji dla mieszkańców w gminie Zaręby Kościelne

W gminie Zaręby Kościelne powody do radości mają najmłodsi mieszkańcy. To właśnie dla nich powstały kolejne cztery, nowe place zabaw w sołectwach: Chmielewo, Kietlanka, Pętkowo Wielkie, Zakrzewo-Kopijki.

Budowę współfinansowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2019”. Koszt całkowity jednego placu zabaw to 19.900,00 zł, a wysokość dofinansowania wynosi 50%. Place zabaw są kolorowe, a co najważniejsze bezpieczne. Ten w Pętkowie Wielkim powstał od nowa, natomiast pozostałe uzupełniają istniejącą już infrastrukturę.
W miejscowości Zaręby Kościelne została natomiast zagospodarowana pusta działka nad rzeką, na której powstało miejsce rekreacji dla mieszkańców. Znajduje się tam ścieżka edukacyjna oraz wiata i grill. Budowa „Ścieżki edukacyjnej” została dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Poprzez umieszczone urządzenia zawierające gry i tablice edukacyjne m.in.: galerię budek lęgowych, kostki edukacyjne każdy będzie mógł zdobyć wiedzę przyrodniczą poprzez zabawę i wypoczynek na otwartej przestrzeni. Wiata i grill powstały ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2019”. Zrealizowany projekt to odpowiedź na potrzeby mieszkańców na zadaszone, atrakcyjne miejsce do plenerowych integracji oraz do spędzania czasu. Dogodna lokalizacja: obok oświetlonego placu zabaw, boiska wielofunkcyjnego, siłowni plenerowej, a także siłowni wewnętrznej tworzy komplementarną ofertę integracyjno – wypoczynkową, nie tylko dla mieszkańców, ale i dla gości z okolic.

/Info/

2 023 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Ruskołęka – Parcele

Gmina Andrzejewo planuje w 2020 r. gruntownie przebudować drogę gminną nr 260106W od km 0+000 do km 0+508,4 w miejscowości...

Zamknij