ggg ggg ggg

Nowe miejsce na siedzibę Komendy Powiatowej Policji w Wołominie zapewnione!

21 lipca br. o godz. 11 na Sali konferencyjnej Starostwa odbyło się podpisanie porozumienia w sprawie współdziałania Starosty Wołomińskiego oraz Komendanta Stołecznego Policji w zakresie pozyskania i przekazania nieruchomości na potrzeby budowy nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. Przekazywana nieruchomość zlokalizowana jest przy ul. Piłsudskiego w Wołominie.

W ubiegły wtorek w Starostwie Powiatowym w Wołominie zostało podpisane porozumienie dot. budowy nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. Powiat Wołomiński reprezentowali Adam Lubiak – starosta wołomiński oraz Robert Szydlik – wicestarosta wołomiński, a władze policji: Włodzimierz Pietroń – zastępca Komendanta Stołecznego Policji oraz Komendant Powiatowy Policji w Wołominie – młodszy inspektor dr Marek Ujazda. Wspólnie podjęte działania dają pewność, że dzięki podpisanej uroczyście umowie w dniu 21 lipca 2020 r. nowa siedziba wołomińskiej policji zostanie sprawnie i szybko wybudowana.
Strony porozumienia podejmą wspólne działania w celu wybudowania nowej komendy na działce przy ul. Piłsudskiego w Wołominie. Uroczystość rozpoczął rzecznik prasowy starostwa Karol Szyszko. Następnie wprowadzenia do tematu dokonał starosta wołomiński Adam Lubiak podkreślając to, że jako powiatowi zależy im na zapewnieniu szeroko pojętego bezpieczeństwa mieszkańców. Takim, kolejnym już etapem jest zadbanie o warunki pracy policjantów. Jak wyjaśniał nieco później Starostwo Wołomińskie przekazuje wg umowy nieruchomość o powierzchni ok. 1 hektara, ale sprawa jest rozwojowa. Obok znajdują się grunty gminy Wołomin i liczą na współpracę na rzecz powstania Powiatowej Komendy Policji z miejskim samorządem. Miejsce jest idealne dla powstania komendy. Jest dogodny dojazd, obok buduje się łącznik z trasy S8, więc jest czas na dogadywanie się. Przekazywana umową działka należy do Skarbu Państwa i może być przeznaczona przez starostwo na bardzo potrzebny nowy budynek komendy, ale też myślą o dodatkowej infrastrukturze: garażach, parkingach. Po zbudowaniu komendy nareszcie wydziały policji, obecnie zlokalizowane w różnych punktach Wołomina, będą mogły znaleźć miejsce.
Komendant Włodzimierz Biedroń pokrótce opisał jak będzie wyglądał budynek nowej komendy i poinformował, że na obecnych 390 etatów policji w nowej siedzibie znajdzie miejsce 250 osób. Obiekt powstanie w ciągu najbliższych 4 – 5 latach. Zabiegali od wielu lat o nową siedzibę, bo przecież obecnie siedziba policji w Wołominie jest rozrzucona w czterech obiektach. Wspomniał również o otwieranym w dniu 27 lipca nowym komisariacie w Radzyminie. Dziękując staroście Adamowi Lubiakowi i samorządowcom determinacji i zdecydowania podkreślał, że ten pierwszy krok jest bardzo istotny.
Komendant Powiatowy Policji w Wołominie – młodszy inspektor dr Marek Ujazda potwierdzam potrzebę zapewnienia policjantom dobrych warunków pracy, a że Powiatowa Komenda Policji zawsze była związana z Wołominem jego zdaniem lokalizacja przy ul. Piłsudskiego jest trafiona. Starosta Adam Lubiak podkreślił rolę w pracach nad powstaniem projektów komendy. Wicestarosta Robert Szydlik wyraził zdanie, że budowa zakończona zostanie prawdopodobnie w obecnej kadencji samorządu: „Jest to zadanie niezbędne do realizacji w Wołominie. Dotychczasowe obiekty przestały spełniać kryteria i potrzeby powiatu – liczba zadań podwoiła się w stosunku do tego, co było 20 lat temu, a przy S8 lokalizacja jest świetna.”
Na pytanie dot., co ewentualnie będzie w budynkach obecnej Powiatowej komendy policji Starosta Wołomiński zapewniał, że zostaną wykorzystane na inne wydziały, czy to policji, czy Starostwa Powiatowego. Obecnie tego nie rozważano, bo przyjdzie na to czas po zbudowaniu nowej komendy i opróżnieniu obecnych budynków.
W obecności zebranych starosta wołomiński Adam Lubiak oraz Włodzimierz Pietroń – zastępca Komendanta Stołecznego Policji podpisali umowę o współpracy i przekazaniu nieruchomości na potrzeby nowej komendy policji.
/Janina Czerwińska/

94 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowoczesny Komisariat i nowy Komendant Policji w Radzyminie!

W ubiegły poniedziałek, 27 lipca w obecności licznie przybyłych gości, odbyło się uroczyste wprowadzenie załogi do nowej siedziby Komisariatu Policji...

Zamknij