ggg ggg ggg

Nowa Poradnia Psychologiczno-pedagogiczna w Markach już otwarta

We wtorek, 2 kwietnia otworzyliśmy filię Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przy ul. Gen. Zajączka 26 w Markach. Jest to efekt współpracy Powiat Wołomiński – Ziemia Norwida i „Cudu nad Wisłą” i Miasto Marki, gdzie wspólnie partycypujemy w kosztach funkcjonowania placówki.

Nowa filia znacznie ułatwi mieszkańcom Marek dostęp do pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz skróci czas oczekiwania do poradni w Zielonce, dotychczas obsługującej ten rejon. Utworzenie filii poradni w Markach poprzedzone było konsultacjami pomiędzy samorządami, podpisaniem przeze mnie listu intencyjnego Burmistrzem Jackiem Orychem oraz zgodą Rady Miasta Marki i Rady Powiatu Wołomińskiego na otwarcie placówki.
Marecki samorząd znalazł lokalizację, zaadaptował budynek i dostosował do wymogów dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Zobowiązał się również do pokrycia kosztów najmu i eksploatacji lokalu. Powiat zapewnił kadrę specjalistów i wyposażenie placówki. Placówka oferuje m.in. 5 gabinetów oraz salę terapii sensorycznej. W placówce zapewniona jest 7-osobowego zespołu psychologów, pedagogów, logopedy i specjalisty od terapii sensorycznej.
Podziękowania należą się Panu Burmistrzowi, wszystkim radnym powiatowym i gminnym, w szczególności Radnej Sejmiku Województwa Mazowieckiego Katarzynie Lubiak i Radnemu Powiatu z Marek Radosławowi Decowi oraz Pani Naczelnik Hannie Skrzypczak za niezwykłe zaangażowanie i koordynację prac nad utworzeniem nowej filii.
Poradnia swoją opieką obejmie ok. 10 tys. dzieci i młodzieży z Marek.

/Info/

280 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Inauguracja obchodów „Roku Młodzika”
w Gminie Radzymin

W niedzielę, 24 marca o godz. 10.00 na Cmentarzu Poległych w Radzyminie odbyła się ceremonia umieszczenia kodu QR na grobie...

Zamknij