ggg ggg

Noc Bibliotek

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania. Ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo, ale także biblioteki jako miejsca, w których zdecydowanie warto bywać. W niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek, jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury. Tegoroczna edycja Nocy Bibliotek odbywa się pod hasłem: Klimat na czytanie.

Zgodnie z wytycznymi dotyczącymi COVID-19, Biblioteka Publiczna w Łochowie oraz filie biblioteczne po raz kolejny przygotowały dla najmłodszych wieczorne spotkanie. W tym roku spędziliśmy czas z „Jasiem i Małgosią”, a w czytaniu książki wsparł nas Pan Burmistrz z Łochowa. Gościliśmy także „tajemniczego gościa”, którym okazał się leśniczy
z Nadleśnictwa Łochów. Małym czytelnikom interesująco opowiadał o zwierzętach i przyrodzie, ale również przekazał, w jaki sposób należy zachować się podczas pobytu w lesie. Dzieci dowiedziały się o trudach życia zwierząt, jak i znaczącej roli człowieka dla życia przyrody. Podczas spotkania czytelnicy zadawali leśniczemu mnóstwo pytań, który chętnie dzielił się swoim doświadczeniem. Na koniec każdy otrzymał drobny upominek.
Kolejną przygotowaną atrakcją był quiz oraz krzyżówka, w których trzeba było wykazać się wiedzą, sprytem i spostrzegawczością. Zabawy logiczne cieszyły się dużą popularnością. Po burzy mózgów przyszła pora na coś słodkiego, gdzie dominował śmiech i kreatywność, a na koniec dzieci musiały same sobie udekorować „babeczkę Jagę”. Całe wydarzenie zakończyliśmy ekranizacją filmu pt.: „Jakub, Mimmi i gadające psy”. Uśmiechy, dobry humor nie opuszczał wszystkich do samego końca, wszyscy również deklarowali udział w następnej edycji.
Serdecznie dziękujemy dzieciom za przybycie, naszym gościom, którzy uatrakcyjnili spotkanie oraz wszystkim, dzięki którym mogliśmy zrealizować Noc Bibliotek.

/Biblioteka Publiczna w Łochowie/

75 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Rozpoczęcie roku akademickiego Łochowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Dnia 9 października 2020 r. w Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego Łochowskiego...

Zamknij