ggg

NAVAL z wizytą w Wołominie!

W czwartek, 5 marca w auli I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie, odbyło się spotkanie kadetów szkół mundurowych PUL z Navalem – byłym operatorem JW GROM, uczestnikiem wojskowych misji zagranicznych, a obecnie popularnym pisarzem.

NAVAL – przez 14 lat służył w GROM-ie jako operator w zespole bojowym. Połowę tego czasu spędził na misjach zagranicznych. Za swoją służbę był wielokrotnie odznaczany, w tym najwyższymi odznaczeniami wojskowymi m.in.: Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego, Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego (przyznawanym za czyn wybitnego męstwa połączony z narażeniem życia), a także Złotą Odznaką GROM-u.
W 2012 r. ukazała się gra komputerowa „Medal of Honor”. Warfighter – Naval był dla jej twórców jednym z dwóch pierwowzorów postaci GROM-owca, w którą może wcielić się gracz. Obecnie swoją wiedzą i doświadczeniem wspiera instytucje charytatywne i pozarządowe (m.in. PAH) oraz służby mundurowe. Działa społecznie (jest wolontariuszem Muzeum Powstania Warszawskiego) i prowadzi własną firmę – Naval Polska.
NAVAL jest autorem kilku poczytnych książek tj. m.in.: „Ostatnich gryzą psy. Jak zostałem szturmowcem GROM-u?”, „Przetrwać Belize”, „Zatoka. GROM na wodach Zatoki Perskiej” czy „Camp Pozzi GROM w Iraku”.
Podczas spotkania, które odbyło się w pierwszy czwartek marca w I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej, kadeci poznali kulisy i procedury rekrutacji do GROM-u, dowiedzieli się o szkoleniu podstawowym i o dalszej służbie w elitarnej jednostce. Wszystkie te informacje NAVAL przedstawił niejako na własnym przykładzie opowiadając młodzieży o przebytej przez siebie drodze żołnierza GROM, pełnej heroicznych wyzwań i zadań, z którymi przyszło mu się zmierzyć.
W trakcie wizyty w Wołominie, NAVAL przekazał uczniom wspaniały aksjomat, że jeśli w życiu robimy to, co lubimy to nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Trzeba realizować swe marzenia. Zawsze jest na to dobry czas.
Wyjątkowy dar przekazu, idący w parze z niebagatelnym doświadczeniem, wiedzą i wyszkoleniem NAVALa wywarły na młodzieży olbrzymie wrażenie. W zgodnej opinii uczniów było to wyjątkowe spotkanie – z jednej strony ciekawe, z drugiej inspirujące i motywujące do pracy nad sobą.

/I LO PUL, rl/

402 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Idą lepsze czasy dla OSP Mokre

Siódmy rok starań strażaków i Zarządu jednostki OSP Mokre o modernizację dachu i budynku strażnicy przyniósł wreszcie przełom. Trwa pierwszy...

Zamknij