ggg

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Serocku

W ubiegłą środę, 1 marca – w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, delegacje z Gminy Serock i Powiatu Legionowskiego złożyły kwiaty pod tablicą pamięci na ścianie ratusza.

Mieszkańcy, młodzież i władze samorządowe uczciły pamięć Żołnierzy Niezłomnych w Serocku.
Po ceremonii złożenia kwiatów pod tablicą pamięci umieszczoną na ścianie serockiego ratusza, dalsze uroczystości przeniosły się do Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku.
Tam, odbyła się prelekcja Bartłomieja Błachnio, pracownika Izby Pamięci i Tradycji Rybackich w Serocku, pod tytułem „Konspiracja antykomunistyczna na ziemi serockiej”.
Podczas prelekcji p. Bartłomiej Błachnio przybliżył zebranej młodzieży szkolnej z Serocka i Jadwisina struktury organizacji konspiracyjnych, które swoim działaniem obejmowały Serock i okolice, a także przedstawił sylwetki wybranych osób związanych z działalnością antykomunistyczną.
/opr. KW; źródło: UMiG Serock/

269 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Finał Międzyszkolnego Konkursu Historycznego z okazji 160. rocznicy Powstania Styczniowego pod Patronatem Starosty Wołomińskiego

W ubiegły czwartek, 2 marca w hali Radzymińskiego Ośrodka Kultury i Sportu, odbył się Finał Międzyszkolnego Konkursu Historycznego z okazji...

Zamknij