ggg
ggg ggg

Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów

24 marca w obchody Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów Wicestarosta Marek Renik w imieniu Samorządu Powiatu Węgrowskiego zapalił symboliczne znicze na pomnikach upamiętniających tych bohaterów.

 

 

W asyście Kierownika Delegatury Mazowieckiego Urzędu Węgrowskiego w Siedlcach Anny Kaszuby, a także potomków rodziny Lubkiewiczów Wicestarosta Marek Renik zapalił znicze przy pomnikach na terenie Sadownego, wspominających ofiarną pomoc wszystkich mieszkańców tej miejscowości, a także rodzinę Lubkiewiczów, która została zamordowana przez Niemców za przekazanie dwóch bochenków chleba rodzinie żydowskiej.
Zapalono także znicze pod pomnikiem w Stoczku, który upamiętnia rodzinę Postków, u której schronienie znalazła trójka uciekinierów z warszawskiego getta.
Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze szczegółowym opisem bohaterskich postaw wspomnianych wyżej rodzin na stronie Instytutu Pileckiego.
/Starostwo Powiatowe w Węgrowie/

85 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Złote i diamentowe gody w gminie Andrzejewo

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku Wójt Gminy Andrzejewo oraz Kierownik USC postanowili uczcić 50-tą i...

Zamknij