ggg
ggg ggg

Złote i diamentowe gody w gminie Andrzejewo

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku Wójt Gminy Andrzejewo oraz Kierownik USC postanowili uczcić 50-tą i 60-tą rocznicę pożycia małżeńskiego par z terenu Gminy Andrzejewo, które tak zacne jubileusze obchodziły w 2020 r.

Opóźnienie wręczenia medali oraz statuetek spowodowane było rozprzestrzeniającą się w Polsce pandemią. Dlatego też zachowując wszelkie środki ostrożności oraz dzieląc jubilatów na grupy po 4 pary, 26 marca 2021 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbyła się uroczystość, gdzie zebranych gości powitali: Wójt Gminy – Beata Ponichtera, Ksiądz Proboszcz – Jerzy Kruszewski, Sekretarz Gminy – Robert Rosiak, Skarbnik Gminy – Ewa Godlewska oraz Kierownik USC – Grażyna Baranowska. Podczas powitania Pani Wójt podziękowała jubilatom za przyjęcie zaproszenia na tę uroczystość oraz zwróciła uwagę na fakt, że swoim postępowaniem dają oni przykład młodszym pokoleniom, jak przetrwać w związku małżeńskim długie lata.
Mieliśmy zaszczyt gościć 1 parę (spośród 3 w gminie), która obchodziła 60-tą rocznicę pożycia małżeńskiego, i którą Pani Wójt uhonorowała pamiątkową statuetką oraz 10 par (spośród 13), którym wręczono medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” nadane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Następnie wzniesiono toast szampanem i odśpiewano gromkie sto lat.
Medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” otrzymali: Elżbieta i Zdzisław Kosowscy – Załuski-Lipniewo, Zofia i Stanisław Cichowscy – Andrzejewo, Halina i Janusz Żebrowscy – Stara Ruskołęka, Barbara i Józef Dłuscy – Żelazy-Brokowo, Elżbieta i Tadeusz Rutkowscy – Kuleszki-Nienałty, Danuta i Władysław Godlewscy – Łętownica-Parcele, Janina i Stanisław Wojtkowscy – Pieńki Wielkie, Walentyna i Stanisław Hilarczukowie – Mianowo, Dorota i Henryk Niemyjscy – Zaręby-Warchoły, Marianna i Michał Kacprzykowie – Andrzejewo-Kolonie, Zofia i Tadeusz Modzelewscy – Pęchratka Mała, Cecylia i Stefan Dmochowscy – Andrzejewo, Elżbieta i Stanisław Szwarc – Andrzejewo.
Statuetki z okazji 60-lecia pożycia małżeńskiego otrzymali: Alfreda i Jan Wyszyńscy – Pieńki-Sobótki, Janina i Eugeniusz Wujkowscy – Ruskołęka-Parcele, Bogusława i Stanisław Kowalczykowie – Dąbrowa.
Wszystkim jubilatom życzymy dużo zdrowia i radości oraz jeszcze wielu jubileuszy obchodzonych w gronie najbliższych.
/Info UG Andrzejewo/

107 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Prezentacja wystawy

Na placu przed budynkiem Starej Elektrowni pojawiła się unikatowa ekspozycja Instytutu Pamięci Narodowej „TU rodziła się Solidarność”. Wystawa plenerowa pokazywana...

Zamknij