ggg ggg ggg ggg

Narodowe Czytanie w Wyszkowie

Tegoroczną edycję Narodowego Czytania, która odbywa się w całej Polsce pod patronatem Pary Prezydenckiej, w naszym mieście przygotowała Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida.

Narodowe Czytanie odbyło się 5 września na Placu Miejskim w Wyszkowie. Uczestników przywitała dyrektor biblioteki Małgorzata Ślesik – Nasiadko. Gościem specjalnym wyszkowskiego czytania „Balladyny” Juliusza Słowackiego była aktorka Dominika Ostałowska. W czytaniu fragmentu „Balladyny” – utworu, który napisał Juliusz Słowacki w roku 1834 w Szwajcarii – udział wzięli harcerze i seniorzy z wyszkowskiego Domu Dziennego Pobytu ,,Senior”. Dla wzbogacenia lektury zebrani wysłuchali czterech utworów zagranych na skrzypcach przez Aleksandrę Puczyńską. Pomyślano również o mieszkańcach i wolontariuszki serwowały chętnym sok malinowy. Każdy ze słuchaczy na przyniesionym przez siebie egzemplarzu „Balladyny” otrzymywał pamiątkową pieczęć.

/J.CZ, foto MGBP/

1 590 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Trzy placówki oświatowe w gminie Łochów mają nowych dyrektorów

Trzy placówki oświatowe w gminie Łochów mają nowych dyrektorów. 27 sierpnia w Urzędzie Miejskim w Łochowie Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski...

Zamknij