ggg ggg ggg ggg

Nagrody dla rodzin z okazji dnia Rodzicielstwa Zastępczego

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Legionowskiego, który obchodzony jest 30 maja każdego roku samorząd powiatowy uhonorował zawodowe rodziny zastępcze.

 

fot1Podczas majowej sesji Rady Powiatu, starosta Robert Wróbel, powiatowi radni na czele z przewodniczącym Szymonem Rosiakiem i dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Legionowie Magdaleną Jagnyziak nagrodzili zawodowe rodziny zastępcze dając wyraz uznania dla ich zasług oraz ofiarności i zaangażowania w pomoc niesioną dzieciom. Oczywiście w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele rodzin, ale niezwykle ciepło przyjęto oprócz nagradzanych rodziców zastępczych maluchy, które towarzyszyły dorosłym. Rodziny te pełnią niezwykle ważną misję społeczną i pozwalają dzieciom, często dotkniętym traumatycznymi przeżyciami na wychowanie w warunkach zbliżonych do rodzinnych. Na terenie powiatu legionowskiego funkcjonują 134 rodziny zastępcze – 80 spokrewnionych, 41 niezawodowych i 13 zawodowych, w których łącznie przebywa 206 dzieci. Rodziny otrzymały statuetki i listy gratulacyjne oraz upominki dla dzieci.
Nagrodzeni zostali: Państwo Dorota i Jan Bieleccy, Państwo Anna i Leszek Brzostek, Pani Marzena Gwiazda, Państwo Danuta i Andrzej Sosnowscy, Pani Izabela Świątek, Państwo Magdalena i Michał Mikulscy, Państwo Marzena i Jan Kordowscy, Państwo Bogumiła i Dariusz Wąsowicz, Państwo Anna i Dariusz Czapscy, Państwo Renata i Czesław Merchel, Państwo Anna i Robert Gajewscy, Pani Joanna Kalwasińska oraz Państwo Agnieszka i Mirosław Świć.
/J.Cz./

 

 

 

4 669 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Uroczyste powołanie Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej

W środę, 17 maja 2017 r. w sali konferencyjnej radzymińskiego magistratu, w obecności starosty wołomińskiego Kazimierza Rakowskiego, burmistrza Radzymina Krzysztofa...

Zamknij