ggg ggg

KOLARZE NA STARCIE

Mazovia 24h Marathon jest imprezą dobrze znaną w środowisku kolarskim. Jako jedyny taki wyścig w Polsce ma już swoją renomę i stałych maratończyków.

Co roku do Gminy Wieliszew przyjeżdżają zawodnicy z całego kraju oraz z zagranicy. To zawody przeznaczone zarówno dla wytrwałych kolarzy jak i dla amatorów. Mazovia 24h odbywa się na kilkunastokilometrowej pętli, a do zwycięstwa liczy się suma przejechanych okrążeń. Można startować w kilku kategoriach. Solo (jazda indywidualna), Duo (jazda w parach) oraz Quatro (zespoły czteroosobowe). W tym roku zawodnicy rywalizowali także w ciągu 12h. Mieszkańcy Gminy Wieliszew mogli spróbować swoich sił również w dodatkowej odrębnej dla nich klasyfikacji. Krubin dobrze znany jest w kolarskim światku. Nic dziwnego- sam wójt gminy Paweł Kownacki jest wielokrotnym uczestnikiem tego typu zawodów. I to z sukcesami. W tym roku, ze względu na obowiązki „wójtowskie” musiał start sobie „odpuścić”, co oznaczało tylko tyle, iż niedzielnym świtem, o poranku nie na rowerze, a pieszo wyruszył na trasę. Przebiegł jak sam zameldował :” I’m just finished running 27.98 km in 2h:12m:17s”, co w tłumaczeniu ze wszystkim znanego języka na nasz polski znaczy: Przebiegłem 27,98 km w czasie 2h:12 min:17 s. Kondycji Panu Wójtowi Pawłowi możemy pozazdrościć. A sama impreza- piękny teren w Krubinie, miasteczko namiotowe. Na początku, w sobotę przed południem zawodnikom sprzyjała pogoda. Ale i tak wszyscy bez wyjątku zostali pokonani przez aurę. Silna burza, która ok. 18 rozpętała się nad całym powiatem zniweczyła plany jednego z utytułowanych zawodników, który wyruszyła na trasę z zamiarem pobicia rekordu i zapisania się w pewnej słynnej księdze rekordów. Oto co sam napisał: „Valerjan Romanovski stanął wczoraj oko w oko z kolejnym rekordem Guinnessa. Tym razem po 7h zmagań ogromna burza zmusiła go do przerwania jazdy.” Ale próba zostanie powtórzona za rok. Wielkie sukcesy odnieśli tez „nasi” zawodnicy z powiatu. Pan radny Mirosław Kado wraz z małżonką też wystartowali i to z sukcesem. Zajęli w duo II miejsce. Impreza w Krubinie według wszelkich opinii jest sympatyczna, pożyteczna i wspaniała. Wielka to zasługa „sportowego wójta” Pawła Kownackiego. I tak należy trzymać dalej.
rc

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

1 043 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
ZŁOTY JUBILEUSZ RYCERZY ŚWIĘTEGO FLORIANA Z RUDY…

Pięćdziesiąt lat trwania na posterunku. Po to, aby mieszkańcy sołectwa i gminy mogli spać spokojnie i ze świadomością, że na...

Zamknij