ggg ggg ggg

Chryzantemy ozdobiły Wieliszew i żołnierskie groby

Urząd Gminy w Wieliszewie pozyskał odkupione przez ARiMR w ramach pomocy producentom i sprzedawcom chryzantemy. Kwiaty ozdobiły nie tylko uliczne pasy zieleni i skwery, ale także wieliszewską kwaterę żołnierzy polskich 1939 roku.

Trzeba przyznać, że Gmina Wieliszew wiedziała jak wykorzystać chryzantemy, które Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa odkupiła od poszkodowanych producentów i sprzedawców w związku z zamknięciem cmentarzy w okresie od 31 października do 2 listopada.
Pozyskane przez Urząd Gminy kwiaty od ubiegłego piątku, 6 listopada zdobią ważne miejsca w Wieliszewie. Udekorowano nimi skwery, pasy zieleni przy ulicach a także cmentarz.
Szczególnie dumnie i patriotycznie, zwłaszcza w przededniu Narodowego Święta Niepodległości prezentują się białe i czerwone chryzantemy, którymi ozdobiono wojskową część wieliszewskiej nekropolii.

/opr. KW, źródło: Gmina Wieliszew/

917 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
W hołdzie kpt. Ryszardowi Downarowi-Zapolskiemu – Bohaterowi Radzymina i Słupna w 1920 roku

Po kilku miesiącach starań, udało się doprowadzić do szczęśliwego finału sprawę odrestaurowania zniszczonego nagrobka, poległego w bitwie pod Radzyminem w...

Zamknij